Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

7

Lis 10

Listopadowa ofensywa Galakty

Legendy mówią, że cała magia świata wypływa z zaklętego źródła bijącego z najwyższej góry. Na tym najwyższym ze szczytów magiczne wody są najczystsze i najsilniejsze, a brzegi strumienia usiane szlachetnymi kamieniami. Śmiałek musi się mieć jednak na baczności, albowiem Góry są domem wzbudzającego postrach Orlego Króla, strażnika źródła magii. Dla intruzów i awanturników nie będzie litości – wszak Orli Król nie zapomniał, że skradzione mu klejnoty zdobią dziś samą Koronę Władzy!

S01478-BOX-PO.inddJak podaje firma Galakta jeszcze w tym miesiącu na półki sklepowe trafi kilka bardzo ciekawych gier. Przede wszystkim mam tutaj na myśli długo wyczekiwany planszowy dodatek do Talismanu. Nowe rozszerzenie nazywa się Talisman: Magia i Miecz – Góry i wprowadza do rozgrywki zupełnie nowa krainę ze 142 dedykowanymi kartami przygody, a do tego sześciu nowych bohaterów, nowe czary, 12 standardowych kart przygody, oraz oczywiście alternatywne zakończenia. Gra pojawi się w sprzedaży już w połowie tego miesiąca.

BOW_BoxLid_pol_1.inddNastępną wielką premierą jest polska edycja epickiej gry Battles of Westeros. Na ogromnej planszy będziemy mogli kierować ponad 140 figurkami, do tego ponad 100 kart, oraz kilkadziesiąt nakładek na planszę. Rozmiar tej gry nie może jednak dziwić, wszak jest ona sygnowana znakiem Battle Lore, serii gier, które charakteryzują się właśnie rozmachem i setkami figurek których można używać w trakcie rozgrywki. Jest to pierwsza, tak duża gra ze stajni Fantasy Flight Games która doczekała się polskiej edycji. Otwiera to oczywiście spekulacje na temat dalszych planów wydawniczych Galakty w kontekście innych, bardzo rozbudowanych gier FFG takich jak chociażby Descent: Journeys In the Dark. Cena oczywiście jest równie duża jak pudełko z grą i wynosi ponad 200 złotych. Podobnie jak w przypadku dodatku do Magii i Miecza, Bitwy Westeros zobaczymy w sklepach w połowie listopada.

okl_czwarty_kamien_sciezkiOstatnia z nowości wydawniczych planowanych przez Galaktę na ten miesiąc to oczywiście piąty dodatek bitewny z Cyklu Wrogów – Czwarty Kamień Ścieżki (The Fourth Waystone w wersji angielskiej). W związku z tym do zakończenia tego cyklu pozostaje nam już tylko Bleeding Sun, którego możemy się spodziewać w okolicach Bożego Narodzenia. Oprócz tego do sprzedaży zostaje także wprowadzony pełny zestaw sześciu dodatków z Cyklu Spaczenia w jednym, dużym pakiecie.

Na zakończenie Galakta wyjawia także część planów wydawniczych na zbliżający się 2011 rok i tak na chwilę obecną są to: DungeonQuest, oraz Civilization. Z mniej oficjalnych źródeł z dużym prawdopodobieństwem możemy mówić jeszcze o Fury of Dracula, oczywiście nowych dodatkach do Warhammer: Inwazja, oraz długo wyczekiwanym (zbyt długo) dodatku do Horror w Arkham – Dunwich Horror. Dużo mówiło się o tym że gra pojawi się jeszcze w tym roku, ale im dłużej czekamy tym mniej prawdopodobne się to wydaje. Mimo wszystko listopadowa ofensywa wydawnicza Galakty cieszy, a narzekania można skwitować znanym powiedzeniem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. No, ale co poradzić, kiedy to wszystko takie dobre? ;)
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier