Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

27

Paź 14

LNL – program godzinowy

Znamy już dokładną rozpiskę godzinową tegorocznych Larpów Najwyższych Lotów, którą znajdziecie poniżej. Wszystkie gry będą odbywały się w świetlicy szkoły podstawowej nr. 20. Ikonografiki zostały udostępnione przez Festiwal larpowy Replay. Więcej informacji o ich znaczeniu znajdziecie pod tym adresem.

PIĄTEK

Ja i mój pies

Annika Olejarz i Kamil Bartczak

Godzina: 20:00

Adaptowane dzieło: Mroczne Materie, Philip Pullman, 1995-2001

Czas trwania: 4h

Liczba graczy: 10

Jest wiele wszechświatów, i wiele Ziem, równoległych do siebie. Światów taki jak Twój, w których dusze ludzi żyją we wnętrzu ich ciał, i takich jak mój, gdzie chodzą obok nas, jako zwierzęce duchy które nazywamy dajmonami.” – Złoty Kompas

W świecie „Mrocznych Materii” Philipa Pullmana, podobnym do naszego, część Ciebie materializuje się w postaci zwierzęcego towarzysza. Dajmon jest twoją duszą, twoją naturą, twoim sumieniem. Przyjacielem na życie z którym więź jest mocniejsza niż jakiekolwiek uczucie do drugiego człowieka. Jeżeli pozostajesz w zgodnie ze swoim dajmonem, nigdy nie będzie groziła Ci samotność. Jeżeli jesteś z nim w konflikcie – nigdy nie będziesz szczęśliwy.

W trakcie larpa “Ja i mój pies” wcielisz się w rolę pracownika Magisterium, potężnej organizacji wyznaczającej właściwy kierunek dla całej ludzkości, której wpływowi podlegają rządy i uniwersytety. Będziesz miał okazję wziąć udział w jednym z jej najbardziej istotnych projektów. Co zaś najważniejsze – będziesz mógł poznać swojego dajmona, bądź stać się dajmonem drugiego człowieka.

 

SOBOTA

Równanie Ludzkie

Bartosz Zioło 

Godzina: 11:00

Adaptowane dzieło: The Human Equation, Ayreon, 2004

Czas trwania: 4h

Liczba graczy: 10

[Najlepszy przyjaciel] Nie, nie mogę odgadnąć co się tutaj wydarzyło, W najjaśniejszej porze dnia, bez żadnego samochodu w zasięgu wzroku.

A jednak to się wydarzyło. Wypadek. Teraz leżysz na szpitalnym łóżku, bez ruchu myśląc o wszystkim, co cię tutaj doprowadziło. I nie jesteś sam.

[Miłość] Nie musisz obawiać się tych uczuć, które cię otaczają, Jestem tutaj aby złapać cię gdy zaczniesz spadać.

Twoim jedynym towarzystwem są siedzące w twojej głowie emocje. Strach, Gniew, Pycha i cała reszta. Możesz ich dotknąć, możesz z nimi porozmawiać. Są bardziej realne niż byś tego pragnął. I wiedzą o tobie wszystko. Czy będą miały odpowiedzi na twoje pytania?

[Agonia] Pamiętaj swego ojca, jesteś taki jak on, Nic tylko przemoc i wściekłość wewnątrz ciebie.

Zapraszam na wspólną wycieczkę wewnątrz ludzkich uczuć w larpowej adaptacji jednego z najznakomitszych albumów muzycznych naszego wieku.

 

Ostatni zajazd na Żmudzi

Elżbieta ‘arcmage’ Głowacka, Karolina ‘carrie’ Łukasik 

Godzina: 15:30

Adaptowane dzieło: Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie: historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem, Adam Mickiewicz, 1834 

Czas trwania: 4h 

Liczba graczy: 13

Żmudź, bezkresna rdzawa pustynia poprzecinana osadniczym śmieciem i hałdami porzuconego techu. Cokolwiek było tu warte uwagi, zostało już dawno wyniesione przez Onych i szabrowników. Lecz w oczach mieszkańców tej ziemi jałowej dawne granice nigdy nie straciły na aktualności, a przekroczenie ich to nowa forma świętokradztwa. Ostatnia taka zbrodnia miała miejsce wiele lat temu, lecz wciąż nie została pomszczona. Echa dawnej zarządczyni, rozproszone w Sieci, domagają się zemsty – i nie ma dla nich większego znaczenia, czy ziemia spłynie krwią Onych, czy ludzi. Skupiony na aktorstwie i interakcjach larp w realiach posthumanistycznej postapokalipsy.

 

Ferdydurke

Bartosz ‘Barven’ Draus, Leszek Vinh ‘RaVinh’ Phan 

Godzina: 20:00

Adaptowane dzieło: Ferdydurke, Witold Gombrowicz, 1937 

Czas trwania: 4h 

Liczba graczy: 3 + widownia

człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka (…) nie jesteśmy samoistni, jesteśmy tylko funkcją innych ludzi, musimy być takimi, jakimi nas widzą (…)” – W. Gombrowicz Ferdydurke

Forma, wszędzie Forma! Gęba! Pupa! Łydka! Zapraszamy na formę zwaną jeepem mówiąca o Formach, przyprawianiu Gęby i upupianiu.

 

NIEDZIELA

Au revoir, Dogs!

Bartosz ‘Kervyn’ Bruski, Paweł ‘Gerard Heime’ Jasiński, Agnieszka ‘Plusz’ Rogowska 

Godzina: 11:00

Adaptowane dzieło: Reservoir Dogs, reż. Quentin Tarantino, 1992 

Czas trwania: 4h 

Liczba graczy: 8

Cześć, tu Joe. Zbieram profesjonalistów do pewnej roboty i ty jesteś na mojej liście. Zapewniam sprzęt. Nie używamy imion. Jeśli jesteś zainteresowany, przyjdź do Pat and Lorraine’s jutro o 18.”

Zapraszamy na larpa opartego na „Wściekłych Psach” Quentina Tarantino. To miał być prosty skok – masa gotówki, słaba ochrona, ekipa profesjonalistów. Coś jednak poszło nie tak. Tylko od twoich działań zależeć będzie, czy dowiesz się kto nawalił, czy wyjdziesz z tego żywy… i kto zgarnie łup.

Uwaga! Larp będzie zawierał sceny przemocy. Tylko dla graczy pełnoletnich. W trakcie larpa będą wykorzystane bezpieczne pistolety typu nerf i bezpieczne noże. Stroje i rekwizyty w klimacie gry mile widziane.

 

Opóźnienie może ulec zmianie

Aleksandra ‘Mały Kwiatuszek’ Sokólska, Patryk ‘Patrol’ Bielawski

Godzina: 15:30

Adaptowane dzieło: Przypadek, reż. Krzysztof Kieślowski, 1981

Czas trwania: 4h

Liczba graczy: 13

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował polskimi pociągami, spotkał się ze zdaniem wydobywającym się z trzeszczącego głośnika na obskurnym peronie – „Panie i Panowie. Pociąg przyjedzie z opóźnieniem… Opóźnienie może ulec zmianie…” – Frustrujące, prawda? Czasem, od tego czekania zapomina się o sensie własnej podróży i jedyne czego w takiej chwili się pragnie, to po prostu odejść w siną dal. Tym razem jednak tak nie będzie. Tym razem, Wy wszyscy, jadący do rodziny, szkoły, pracy czy by spotkać własną miłość, przekonacie się, że czekanie na stacji na opóźniony pociąg jest niczym. Zapraszamy i życzymy udanej podróży…” Jeśli lubicie podróże, cudowną Polskę lat 90-tych i wygodne siedzenia w PRL-owskich wagonach to właśnie dla Was jest ten larp. Trochę niecodziennych reguł, odrobina immersji i problemy dnia codziennego, a to wszystko okraszone pięknymi krajobrazami przemijającymi za oknem. Nie czekaj – pociag jest objęty obowiązkową rezerwacją miejsc!

 

Wir

Artur ‘Silvanel’ Woźniak 

Godzina: 20:00

Adaptowane dzieło: Wir, Peter Watts, 2001

Czas trwania: 4h

Liczba graczy: 15

Czy myślałeś kiedyś o problemach z jakimi boryka się Wielki Brat? Jak z szumu informacyjnego wyłowić tego jednego konkretnego wichrzyciela? Jak wyłapać te wszystkie jednostki co sprawiają problemy Iluminatii? Jak sprawić aby chipy modyfikujące zachowanie działały sprawnie i były serwisowane na czas? Jak utrzymać NWO kiedy już zostanie wprowadzony? Co z katastrofami naturalnymi? Epidemiami, trzęsieniami ziemi i powodziami? Jak uratować wszystkie owieczki powierzone naszej opiece przed Jasonomi Bournami, Bin Ladenami i Adamami Jensenami?

Kto zabije Neo kiedy przyjdzie czas, kto naciśnie przycisk kiedy trzeba będzie poświęcić całe miasto? Kto weźmie na swoje sumienie cały kraj? Kiedy śmierć przestaje być tragedią, a stają się zwykłą statystyką?

Czy jesteś odpowiednią osobą do tej roboty? Czy dasz radę?

Witamy w Wirze! Strategiczno-negocjacyjnej grze osadzonej w roku 2054. Uniwersum bazowane na twórczości Petera Wattsa. Nie czytałeś tych książek? Nie ma problemu! Wszystkiego się dowiesz! Czytałeś? Tak czy siak Cię czymś zaskoczę. Gorąco zapraszam.

Dużo myślenia, planowania i trudnych wyborów moralnych.

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier