Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

19

Wrz 12

Lubelskie Spotkania z Fantastyką

25 września

World of Wacraft: Mists of Pandaria, Kung-fu Panda czy pełnoprawny dodatek? – Michał Kulik

Prelekcja będzie skupiać się na nowościach, jakie niesie nowy dodatek do World of Warcraft: Mists of Pandaria. Prelegent opowie nieco o historii starożytnej rasy Pandarenów, jak i o technicznych zmianach takich, jak nowy system talentów czy scenariusze. Jeśli jesteś fanem uniwersum Warcrafta, to ta prelekcja jest dla Ciebie.

2 października

Pseudomorfy – kres myślenia narrracyjnego i media science fiction – dr Paweł Frelik

Różne media sf – gry, wielkobudżetowy film Hollywoodzki, film krótkometrażowy, sztuka – są de facto pseudomorfami literackiej sf – formami, które pod wieloma względami ją przypominają, ale mają z nią niewiele wspólnego. W konsekwencji, podchodzenie do nich z punktu widzenia narracyjnego odziedziczonego z literatury jest nie tylko bezcelowe, ale wręcz przeszkadza w odkryciu różnych innych walorów medialnej sf.

9 października

Ewolucyjne podstawy moralności – Tomasz A. `Winniczek` Winiarczyk

Ludzie niewątpliwie mają moralność, ale skąd? Czy można mówić o moralności wśród zwierząt? Czy moralność i religia są ze sobą nierozłączne? Jeśli istnieją zależności między naszą biologiczną naturą a moralną kulturą, to która przeważa? Czy biologiczna natura nie da się poskramiać, czy też jednak  kultura może jej nałożyć solidne ograniczenia? Na te i podobne pytania proponujemy podyskutować na spotkaniu, które poprowadzi Tomasz Winiarczyk.

16 października

Nauka i pokaz gry Neuroshima Tactics – Maciej `Avril` Matuszewski

Kochasz Neuroshimę? Neuroshimę Hex? 51-szy Stan? Cokolwiek związanego ze światem stworzonym przez Wydawni

ctwo ? Neuroshima Tactics to figurkowa gra bitewna, w której poczujecie klimat filmowych akcji, szybkich reakcji i walki o każdego gambla. Przyjdź, zagraj, graj już zawsze!

23 października

Przyszłość Lubelskiej Fantastyki – dyskusja

Wygląda na to, że jednak 012 rok nie będzie tym ostatnim, a apokalipsa ominie naszą planetę. W związku z tym warto zastanowić się, co lubelski fandom chciałby i mógłby zorganizować w następnym roku. Jeśli więc masz jakieś propozycje, chcesz wziąć udział w dyskusji – zapraszamy. Z pewnością urodzi się nam coś wyjątkowego!

30 października

Filmowy konkurs cytatowy – Maciek „Ciuniek” Poleszak

Potrafisz z dokładnością co do dziesiątej części sekundy wskazać, w którym miejscu pada każdy „fuck” na ścieżce dialogowej „Pulp Fiction”? Ostatnie słowa Rutgera Hauera z „Łowcy Androidów” cytujesz za każdym razem, gdy ktoś niezależnie od kontekstu spyta „widziałeś to?”. Wszystkie, zarówno suche, jak i soczyste one-linery wideo-kultowców ze Stallone'em i Schwarzeneggerem na czele nie są Ci obce? Przyjdź i udowodnij, że filmowe dialogi nie uciekają w próżnię zaraz po napisach końcowych i pozostają w pamięci na długo po zakończeniu seansu.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK
(ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 19.00 rozpoczyna się prelekcja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry!

WSTĘP WOLNY!

www.cytadelasyriusza.org

zp8497586rq
zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier