Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

15

Lut 12

Mirosław Zbrojewicz i Jarosław Boberek w polskiej wersji językowej Risen 2: Dark Waters

 

Cenega, oficjalny partner firmy Deep Silver w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, z przyjemnością prezentuje kolejne próbki głosów aktorów biorących udział w tworzeniu polskiej wersji językowej Risen 2: Dark Waters. W ubiegły piątek ujawniono nagrania głosów Jacka Kopczyńskiego, Jacka Mikołajczaka, Roberta Tondery, Andrzeja BLumenfelda i Pawła Galii, dziś do obsady polskiej wersji gry dołączają kolejne znane nazwiska: Mirosław Zbrojewicz i Jarosław Boberek. Risen 2: Dark Waters będzie dostępna w sklepach 27 kwietnia 2012 r., w dniu europejskiej premiery tego tytułu. Równocześnie odbędzie się premiera dystrybucji cyfrowej w sklepie MUVE Digital.

 

Mirosław Zbrojewicz ma swoim na koncie wiele pamiętnych kreacji aktorskich, na dużym ekranie oglądaliśmy go między innymi jako „Gruchę” w komedii „Chłopaki nie płaczą”, „Buźkę” w „Sztos 2” i „Śledzia” w „E=mc2”. Uczestniczył w nagraniach do wszystkich czterech części Gothic oraz dodatku Noc Kruka. Na koncie ma też udział w polonizacji innych znanych gier, między innymi Mass Effect 2, Heavy Rain, Prince of Persia, RAGE, Uncharted 3 i Wiedźmin 2. W Risen 2: Dark Waters , odegra rolę Blake’a – twardego, zaprawionego w bojach pirata, członka załogi kapitana Stalowobrodego. W ciele gruboskórnego twardziela nosi prawą, jak na pirata, duszę i zawsze chętnie pomaga graczowi w tarapatach. Jego charakterystyczny, szorstki głos wprost idealnie pasował do postaci wilka morskiego.

 

 

 

 

 

 

Jarosław Boberek to czołowy polski aktor dubbingowy, jego głos można usłyszeć w filmach animowanych, grach komputerowych i reklamach. Stworzył niezapomniane kreacje Kaczora Donalda w kreskówkach Disney’a, Króla Juliana w „Madagaskarze”, znany jest też telewidzom z roli w licznych serialach i filmach (Rodzina zastępcza, Galeria, Pitbull, Ekstradycja). Dzięki niezwykłej wszechstronności oraz umiejętności dopasowania głosu do charakteru postaci uczestniczył w kilkudziesięciu polonizacjach największych tytułów, w tym Battlefield 3, Fallout 3, Baldur’s Gate 2, Mass Effect, StarCraft II: Wings of Liberty, Wiedźmin, Uncharted 3 i wielu innych. Jego głos można usłyszeć także w drugiej i trzeciej części sagi Gothic. Postać, w którą wcieli się w Risen 2: Dark Waters, to Bones – tajemniczy, trochę szalony szaman voodoo, trapiony przez narkotyczne wizje pełne krwi, przemocy i gwałtu. Niebezpieczny i wybuchowy, ale jednocześnie niezrównany medyk, którego umiejętności nie raz przydadzą się graczowi.

 

 

 

 

 

 

W trakcie prac lokalizacyjnych nagrano 160 tysięcy słów składających się na 25 tysięcy linii tekstu. W nagraniach wzięło udział prawie 60 aktorów.

 

Risen 2, następca świetnie przyjętego przez graczy i ocenionego w mediach Risen, jest klasyczną grą RPG opracowaną przez Piranha Bytes – twórców serii Gothic. Będąc właścicielem okrętu, gracz podróżuje między rozsianymi po oceanie wyspami, spotykając w trakcie przygody kilka frakcji, do których może dołączyć. Od jego wyborów zależeć będzie los statku i załogi, a w miarę rozwoju fabuły – także całej krainy.

 

Cechy charakterystyczne Risen 2:

 

 • Pełna polska wersja językowa (dubbing) na PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3.
 • Gra twórców bestsellerowej serii Gothic.
 • Następca wielokrotnie nagradzanej gry Risen.
 • Klasyczna gra RPG z rozbudowaną fabułą, mnóstwem questów głównych i pobocznych, oraz koniecznością dokonywania ważnych dla dalszej rozgrywki wyborów.
 • Niepowtarzalny, mroczny i brutalny klimat piracki.
 • Nawet 50 godzin rozgrywki.
 • Broń palna, artyleria oraz zupełnie nowy system czarów towarzyszą dobrze znanej szermierce.
 • Kilka grywalnych frakcji .
 • Własny statek, załoga i ładownia pełna rumu
 • Własny okręt jest naszym domem i centrum dowodzenia.
 • Rozległy ocean z wieloma wyspami do zwiedzenia.

 

Oficjalna strona gry: http://www.risen2.com

 

Facebook: http://www.facebook.com/risengame
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier