Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

23

Wrz 11

Mniej niż miesiąc…

Już tylko niecały miesiąc pozostał do rozpoczęcia tegorocznej edycji Festiwalu Gier i Fantastyki „Copernicon”! Oto informacje o tym co się wokół imprezy dzieje.

Przede wszystkim poznaliśmy już pełną obsadę organizatorów Coperniconu 2011 – na stronie znajdziemy nazwiska i nazwy organizacji, które ciężko pracują by tegoroczny projekt zakończył się jeszcze większym sukcesem jak ten w 2010 roku. Organizatorzy nie daliby rady robić czegokolwiek gdyby nie znali miejsca, w którym impreza się odbędzie. W tym roku jest to II Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, mieszczące się przy ulicy Kosynierów Kościuszkowskich 6. O plusach tego miejsca przeczytacie w tym miejscu.

Festiwal Gier i Fantastyki „Copernicon” rozpocznie się około południa w dniu 14.10.2011 r. w lokacji festiwalowej, ale oficjalne otwarcie będzie miało miejsce o godzinie 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, przy ul. Juliusza Słowackiego 8, I piętro. Mocnym akcentem tego wydarzenia będzie spotkanie autorskie z Andrzejem Sapkowskim! Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, i warto być o czasie bo na pewno będzie bardzo wielu chętnych by mistrza polskiej fantastyki spotkać i zobaczyć. Przed i po spotkaniu będzie także możliwe zakupienie akredytacji na resztę imprezy.

Jednym z największych wydarzeń tegorocznego Coperniconu będzie z pewnością uroczysta gala wręczenia nagrody literackiej Nautilus! Nagrodę wręczy pisarz i redaktor naczelny miesięcznika Science Fiction Fantasy & Horror – Rafał Dębski. Po gali odbędzie się koncert znakomitego barda Jacka Kowalskiego. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia znaleźć możecie tu.

Rok temu Copernicon miał zaszczyt organizować dwie premiery nowych powieści: pierwszą była książka Anny Brzezińskiej pod tytułem „Wiedźma z wilżyńskiej doliny„, drugą zaś powieść Jarosława Błotnego nosząca tytuł „Wergeld Królów„. Copernicon 2011 nie może być gorszy! Dlatego już teraz możemy pochwalić się, iż na naszej imprezie będziecie mieli okazję być świadkami premierowych i przedpremierowych pokazów nie tylko książek ale i gier. Będzie też coś z pogranicza! W tym momencie mamy dograne 4 takie wydarzenia, jutro dojdzie kolejne, a w następnych dniach lista ta jeszcze się wydłuży. Śledźcie ją w tym miejscu.

Jeszcze kilka dni temu pisarzy, którzy potwierdzili obecność na Coperniconie 2011 było 10. Dziś… dziś jest ich już 18 :) Więcej niż rok temu! A wśród nich prawdziwe perły! Brzezińska, Błotny, Ćwiek, Dębski, Domagalski, Huberath, Jabłoński, Janusz, Komuda, Milczarek, Miszczuk, Parus, Piskorski, Sapkowski, Szrejter, Wegner, Wełnicki, Wójtowicz odwiedzą tegoroczny Copernicon! Kilka słów o każdym autorze znajdziecie w na tej stronie. Gościem specjalnym będzie także fiński twórca, pisarz i poeta Mike Pohjola .

Nowość na Coperniconie 2011 to szeroki blok popularno-naukowy! Podczas spotkań w ramach tej części programu będziecie spotykać się z naukowcami, którzy w swej pracy badawczej zajmują się grami i fantastyką. 12 naukowców prowadzić będzie prelekcje i panele na tematy z pogranicza nauki i fantastyki. Na stronie prezentujemy sylwetki badaczy, których spotkacie na Coperniconie.

W 2010 roku niemalże w tym samym czasie co Copernicon narodził się dla świata serwis PLXC – Polish Xbox Community. Fani i pasjonaci konsoli Xbox360 wzięli trochę sprzętu, przyjechali na Copernicon, doświadczyli przykrej przygody na stacji benzynowej i… dali show jakiego wcześniej nie było :) W tym roku, już jako współorganizatorzy imprezy, jej wielcy przyjaciele i co by nie mówić – bracia – współorganizują potężny blok Video Room poświęcony elektronicznej rozrywce w oparciu o konsolę Xbox. Partnerami tego bloku będą dwaj wielcy producenci i wydawcy – Electronic Arts oraz Microsoft. O tym co w ramach Video Room będzie się odbywać przeczytacie tu – informacje te wkrótce będą szersze.

Gdy w piątkowy wieczór ochłonąć po pierwszych atrakcjach zechcecie… na coperniconowy koncert Was zaprosimy do klubu Lizard King (ul. Kopernika 3). Takie kapele jak MindwhispeR, Vecordia czy Percival Schuttenbach pokażą jak się tworzy epicką i klimatyczną muzykę! Informacje o koncercie znaleźć można w tym miejscu. Wejście na koncert jest bezpłatne dla uczestników Coperniconu, wszyscy inni za wejście zapłacą symboliczne 5 złotych.

O innych atrakcjach imprezy i planowanych podczas Coperniconu można przeczytać na naszej stronie http://copernicon.pl/ oraz nieustannie na naszym kanale w serwisie Facebook. Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: CoperniconWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier