Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

8

Sty 13

Najnowsze wiadomości dotyczące trybu multiplayer w grze Tomb Raider

Square Enix opublikowało właśnie najnowsze

informacje dotyczące trybu multiplayer, jaki będzie dostępny w grze Tomb Raider. W czasie, gdy studio Crystal Dynamics wprowadza ostatnie poprawki do najnowszej części serii Tomb Raider, zespół w siostrzanym studiu Eidos-Montréal pracuje intensywnie nad pierwszym trybem mulitplayer w serii Tomb Raider. Ten innowacyjny dla kultowej serii tryb mógł powstać jedynie dzięki ścisłej współpracy ekip Square Enix.

„Dużo na ten temat rozmawialiśmy, podczas kreowania modelu nowej części Tomb Raidera, ale bardzo ważne było dla nas to, aby nic nie rozpraszało naszej uwagi podczas skupienia się na dostarczeniu wspaniałego trybu single player. Z tego powodu przekazaliśmy pomysł stworzenia trybu multiplayer do naszego siostrzanego studia Eidos-Montreal” powiedział Darrel Gallagher, Szef studia Crystal Dynamics.

Stephanie D’Astous, General Manager w Eidos-Montreal, dodaje “Być częścią ekipy tworzącej Tomb Raidera to zaszczyt dla całego składu Eidos-Montreal. Tworzyliśmy tryb multiplayer od podstaw, bazując na wszechobecnym elemencie przetrwania, używając części kluczowych elementów z kampanii single player oraz dostosowując je w ten sposób, aby dawały odczucie szybkiej i ekscytującej rozgrywki. To był cudowny projekt, z którego jesteśmy bardzo dumni i jesteśmy przekonani, że gracze będą się przy nim fantastycznie bawić.”

W trybie multiplayer o dominację na wyspie walczyć będą ocalali członkowie rozbitego na brzegu statku Endurance oraz tubylcy zwani Zbieraczami. Gracze, którzy wylądują w jednym z najbardziej nieprzyjaznych miejsc na wyspie będą używali umiejętności znanych z trybu single player oraz gamy pułapek pozwalających na stworzenie dynamicznych pojedynków w trybach rywalizacji.

Darrell Gallagher podsumowuje “Dla mnie, tryb multiplayer musi pasować do gry oraz musi sprawiać radość, dlatego pracowaliśmy bardzo ciężko, aby udało nam się tego dokonać. Wszystko pasuje idealnie w połączeniu z kluczowymi elementami trybu single player. Testowaliśmy grę na wiele różnych sposobów i sądzimy, że da on mnóstwo frajdy i bardzo podoba się graczom. Nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli przekazać go w marcu w ręce szerokiego

grona aby sprawdzili całość osobiście.”

THE FINAL HOURS OF TOMB RAIDER: MULTIPLAYER EDITION

W 4 epizodzie The Final Hours of Tomb Raider, Zachary Levi zza kulis przedstawi jeden z najbardziej zaskakujących elementów w serii Tomb Raider , powstanie trybu Multiplayer.

Zac podróżuje do Montrealu aby porozmawiać z czołowymi członkami ekipy Crystal Dynamics o realizacji wdrożenia tego nowego dla serii elementu, oraz przedstawi wam ekipę studia Eidos-Montréal.

Rozmowa toczyć się będzie na temat kierunku jaki obrano czy powiązaniu trybu single player z trybem multiplayer, dzieki elementom takim jak wprowadzenie zagrożeń ze strony otoczenia, trybu przetrwania w drużynie, czy przestrzenności terenu.

Premiera gry będzie miała miejsce już 5 marca 2013 r. Więcej informacji znaleźć można na TombRaider.com

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier