Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

14

Maj 11

Neuroshima na wszystkich frontach

Poniżej prezentujemy najświeższe informacje z Wydawnictwa Portal. Zapraszamy do lektury.

Jeśli czytujecie Pratchetta, to pewnie kojarzycie miejsca w stylu biblioteki Niewidocznego Uniwersytetu, oktagonalnego labiryntu czy drzewa driad. Z zewnątrz wyglądają na małe, a w środku okazują się niezwykle rozciągliwe, by nie powiedzieć – nieskończenie rozległe. W Portalu coś takiego robimy z czasem, a sztuczka nazywa się „tryb maratonu”. Otóż ten tydzień niebezpiecznie się do tego trybu zbliżył. Finalizujemy bowiem równolegle kilka projektów – wszystkie pod szyldem Neuroshimy.

Pierwszy to Resistance, postapokaliptyczna gra karciana z imprezowym wykopem. Po serii testów w terenie wprowadziliśmy ostatnie poprawki i wyszlifowaliśmy na wysoki połysk nasz fabularny wkład w pierwotną grę. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, lada chwila Neuro wyśle pliki do druku i już w czerwcu pudełka z kartami trafią do sklepów.

W fazę ścisłego składu wkroczyło Prawo i sprawiedliwość, co także każe oczekiwać nadchodzącego „lada tydzień” nowego neuroshimowego suplementu. Nadeszły ostatnie grafiki i – nie mogłem w to uwierzyć – wycofaliśmy jedną z nich nie ze względu na jakość, nie dlatego, że coś szwankuje koncepcyjnie, a jedynie z powodów… obyczajowych. Nawet w niegrzecznej Neuroshimie są rzeczy, które nie przejdą… na przykład scena żywcem wyjęta z pornola :)

Napieramy z Neuroshimą Tactics, i to napieramy na całego. Dopinamy sprawę figurek, upewniamy się, że w dniu premiery dostępny będzie cały założony w planie zestaw. Na redakcyjne monitory trafiły żetony do gry i lokacje. A gdy od ekranowego blasku rozbolały mnie oczy, mogłem przeskoczyć nad kartkę i ołówek. Do rozrysowania jest kilkadziesiąt przykładów ilustrujących reguły – wszystko po to, by podręcznik był jasny jak słonko nad kraterem w San Frisco.

To nie koniec. Jest przecież dodatek do 51. stanu, który z każdą chwilą coraz bardziej przypomina finalny produkt. Wrą testy, głównie Tacticsowe, ale przecież nie tylko. W ramach odsapki szkolimy się z prezentacji naszych planszówek, a pomiędzy to wszystko udało się wcisnąć tegotygodniową kolejkę redakcyjnej ligi Crokinole.

Wydawnictwo Portal. Rozciągamy czas. Zawodowo.

Rafał Szyma

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Źródło: Wydawnictwo PortalWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier