Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

17

Cze 11

Nowa książka Petera V. Bretta już w sierpniu!

Zgodnie z planami potwierdziły się informacje o tym, iż Fabryka Słów pracuje już nad tłumaczeniem kolejnej siążki Petera V. Bretta, autora światowego bestsellera Malowany Człowiek. Nad polskim przekładem pracuje Marcin Mortka, zatem możemy się spodziewać prawdziwie solidnego tłumaczenia.

Już w sierpniu nakładem wydawnictwa ukaże się książka, zawierają w sobie dwie, nowe opowieści Bretta: Wielki Bazar i Złoto Bryana. Tymczasem ja wyczekuję na kolejne informacje o The Daylight War, kontynuacji Pustynnej Włóczni.

Poniżej kilka słów od autora:

To wszystko przez Matta.
Serio. To opowiadanie zapewne nigdy nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby nie zażądał tego Matt Bergin, mój przyjaciel i sprawdzony beta-tester wszystkiego, co piszę.
Czytał właśnie jedną z pierwszych wersji „Wielkiego Bazaru”, gdzie wspominam o jednej z wcześniejszych przygód Arlena, podczas której zetknął się ze śnieżnym demonem bez odpowiednich runów ochronnych.
– A gdzie Arlen spotkał śnieżnego demona? – spytał Matt. – Przegapiłem tą opowieść?
– Nigdy niczego takiego nie napisałem – odparłem. – Po prostu lubię w ten sposób przypominać czytelnikom, iż za młodu, gdy jeszcze pracował dla Gildii Posłańców, Arlen miał setki rozmaitych przygód.
– No, to teraz wypada to opisać – rzekł Matt.
– Dlaczego? – spytałem. Sam lubiłem różne tajemnicze wstawki i aluzje.
– Stary – rzekł na to Matt. – Chcesz przepuścić szansę na napisanie czegoś o śnieżnych demonach?

Na łamach naszego serwisu ukazała się swego czasu obszerna recenzja Malowanego Człowieka, jak i jego kontynuacji, czyli Pustynnej Włóczni. Serdecznie zachęcamy do czytania. Demony powracają!

Źródło: Fabryka Słów

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier