Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

12

Maj 10

Nowa oferta Rebel.pl z okazji dnia dziecka

Z okazji dnia dziecka Rebel.pl pragnie zwrócić szczególną uwagę na trzy nowe pozycje dostępne w asortymencie przeznaczonym dla najmłodszych graczy. Pierwszą pozycją jest Pewnego Razu, wydawnictwa Hobbity. W tej grze nasze pociechy będą mogły się bawić poprzez wymyślanie wspólnych historii, w oparciu o bajkowo ilustrowane obrazki. Wraz z ilością obrazków, powiększa się fabuła opowieści. Świetna pozycja dla najmłodszych, którzy dopiero wkraczają w świat wyobraźni i gier planszowych. Premiera gry już w przyszłym tygodniu.

Drugą prezentowaną pozycją jest gra Hawana (gra karciana), dzięki której gracze będą mogli przenieść się na kolorową, słoneczną Kubę. Celem gry jest zdobycie odpowiedniej ilości punktów zwycięstwa, które uzyskuje się poprzez stawianie coraz to nowszych budowli. Aby coś wybudować potrzeba odpowiednich surowców, i między innymi właśnie o nie toczy się miedzy graczami rywalizacja. Jest to gra przeznaczona już dla troszkę starszych graczy niż w przypadku Pewnego Razu, bo i gra jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga taktycznego myślenia, a także zdolności adaptacji do losowych sytuacji, których w grze nie brakuje. Obrazki na kartach zostały stworzone przez  Michaela Menzla, znanego grafika, odpowiedzialnego między innymi za ilustracje w Filarach Ziemi, oraz Livingstone. Wydawcą gry jest Lacerna, a gra dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Ostatnią z proponowanych pozycji są Pędzące Żółwie, wydawnictwa Egmont. Gra jest bardzo kolorowa, i przeznaczona dla najmłodszych (pod czułym okiem rodziców ze względu na małe elementy), a opowiada ni mnie ni więcej o wyścigu żółwi. Żółwia, który jako pierwszy dotrze do linii mety czeka nagroda w postaci grządki przepysznej sałaty. Rozgrywka jest szybka, łatwa, zabawna, i kolorowa. Jednym słowem idealna dla naszych małych milusińskich.

Z szerszym opisem powyższych gier można się oczywiście zapoznać na stronie Rebel.pl
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier