Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

18

Paź 10

Nowe informacje o Talisman: The Sacred Pool

Już niedługo na półki sklepowe trafi Talisman: The Sacred Pool. Ostatnio prezentowaliśmy dwie nowe postaci z tego rozszerzenia, dzisiaj przypatrzymy się bliżej powodom, dla których wybór charakteru w nowym dodatku będzie szczególnie ważny.

Do tej pory charakter postaci był traktowany po macoszemu. Gdyby nie niektóre karty i wydarzenia w grze to na dobrą sprawę w ogóle nie byłoby to nikomu potrzebne. Prawdę powiedziawszy ta część mechaniki gry zwykle jest po prostu zapominana i do tej pory nie wnosiła nic szczególnego do rozgrywki. Wszystko jednak się zmieni wraz z wejściem Talisman: The Sacred Pool. Gracze będą mogli częściej zmieniać charakter, co będzie miało wpływ na styl gry daną postacią, oraz będzie bardzo ważne przy zastosowaniu nowej mechaniki. Graczy czeka szereg wyborów, przy których ich charakter będzie miał kluczowe znaczenie.

Jednym z powodów tego wszystkiego są nowe karty przygód, z potworami i wydarzeniami dostosowanymi specjalnie pod charakter. Dodatkowo w grze pojawia się kilka nowych przedmiotów, które także zostały opracowane pod tym kątem. W nowym rozszerzeniu będziemy także spotykali o wiele więcej nieznajomych, którzy także bardzo serio podchodzą do kwestii naszych poglądów. Zatem o wiele częściej niż dotychczas będzie trzeba zmieniać strony i co raz dokonywać wyboru pomiędzy dobrem, a złem. Poniżej jedno z nowych, alternatywnych zakończeń gry wykorzystujących nowa mechanikę:

W związku z tym do gry dodano wiele nowych możliwości zmiany charakteru. Oczywiście nie zawsze zgodnie z wolą bohatera. Zmienić nasz charakter będą mogły rożne wydarzenia, napotkani nieznajomi, zadania, oraz czary. Tym sposobem gracze będą mieli dodatkowe możliwości w rywalizacji między sobą. Zmienienie charakteru drugiej osobie w najmniej spodziewanym i odpowiednim momencie będzie miało poważne konsekwencje. Wszystko to doda nowego smaczku Talismanowi.

Teraz jak zawsze pozostaje nam cierpliwie czekać na polskie wydanie Talisman: The Sacred Pool. Dobrze, że czekanie to osłodzi nam zbliżająca się premiera polskiej wersji Talisman: The Highlands, którym będziemy mogli się cieszyć już w te święta. Zapraszamy także do odwiedzenia poniższej galerii z przykładowymi kartami z Talisman: The Sacred Pool.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier