Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

28

Wrz 10

Nowe informacje o Talisman: The Sacred Pool

talisman-sacredpool-magusZ przyjemnością prezentujemy nowe informacje o najnowszym dodatku do jednej z naszych ulubionych gier planszowych, jaką jest Talisman: Magia i Miecz. Karciane rozszerzenie Talisman: The Sacred Pool wprowadza czterech nowych bohaterów. Dzisiaj opiszemy dokładniej dwóch z nich. Pierwszym z nich będzie Magus. Używa on licznych sług do swoich niecnych celów. Jest potężną postacią o przerażającej mocy i podporządkowuje swojej woli wszystkich tych, którzy nie są w stanie oprzeć się jego mocy. Jego specjalna umiejętność, dzięki której zawsze musi posiadać przynajmniej jedno zaklęcie, w połączeniu z ogromną mocą psychiczną czyni z niego naprawdę śmiertelnego przeciwnika. Wraz z nagrodą za zadanie Favor Owed Quest, Magus może przy pomocy swojej specjalnej zdolności indoktrynacji opanować jeszcze większa ilość sprzymierzeńców. Istny władca marionetek.

knightDrugim prezentowanym dzisiaj bohaterem jest Chivalric Knight (coś jak paladyn), który wraz ze swym wiernym rumakiem przemierza krainy, kierując się czystymi i szlachetnymi intencjami. Poszukuje Korony Władzy by móc bronić swoje ukochane ziemie i nie spocznie póki na świecie szerzy się niesprawiedliwość. Właśnie dlatego postać ta rzuci się w największy wir walki i stanie naprzeciw każdemu niebezpieczeństwu. Tak samo pomoże każdemu bohaterowi, który potrzebuje (lub też nie) pomocy. Jego rycerskość nie pozwoli mu ponadto samemu zaatakować bohatera słabszego od siebie. Postać ta wprowadza nas w pewną nowość związaną z The Sacred Pool. W nowym rozszerzeniu będziemy mogli korzystać z talii kart stajni (Stable Deck), dzięki której będziemy mogli kupować rozmaite wierzchowce.

Póki co, wieści które do nas dochodzą związane z nowym dodatkiem są bardzo pozytywne. Miło patrzeć, że kolejne karciane rozszerzenia wprowadzają coś więcej niż tylko nowe karty przygody, a twórcom gry nie brakuje pomysłów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier