Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

25

Wrz 10

Nowości w Rebel.pl

Pierwsza z prezentowanych nowości dla odmiany nie będzie grą, a nową opcja, która od kilku dni dostępna jest na stronie internetowej Rebel.pl. W sklepie pod działem „Nowości w ofercie” pojawiło się nowe okno – wyczekiwane premiery. Teraz każdy będzie mógł zapoznać się z pozycjami, które ukażą się w sprzedaży w najbliższym czasie. Bardzo dobre posunięcie ze strony Rebla, jeżeli czegoś brakowało to właśnie tego. Kolejna zmianą techniczna serwisu jest położenie szerszego nacisku na przedstawienie sylwetek autorów gier. W wyniku tego przy opisach wielu produktów dodana została krótka charakterystykę osób odpowiedzialnych za stworzenie danej gry.

Ostatnio pisaliśmy, że tej Jesieni należy spodziewać się wielu ciekawych gier. Wśród pozycji zapowiedzianych przez Rebel.pl znajdziemy między innymi dodatki do Rattusa. Pierwszy z nich jest dużym rozszerzeniem o nazwie Rattus: Szczurołap. Wśród nowości znajdziemy przede wszystkim nowy system osobistości – sojuszników, którzy to wykorzystując swoje wpływy i zdolności pomogą nam w walca z czarna plagą. Przede wszystkim pojawia się tutaj motyw flecisty z Hameln (Pied Piper), który przy pomocy magicznego fletu wyprowadził z miasta szczury zagrażające mieszkańcom. W wersji angielskiej tytuł tego dodatku brzmi właśnie Pied Piper. Oprócz tego do pomocy będziemy mieli nieugiętą wiarę Zakonnicy i Biskupa, bogate wpływy Królowej oraz Cesarza, siłę Żołnierza i Templariusza, magiczne moce czarnoksiężnika, oraz nieocenione umiejętności wielu innych postaci. Drugi z dodatków do Rattusa można określić mianem mini-dodatku, gdyż zawiera w sobie jedynie cztery nowe karty sojuszników, ale za to jakich! Tym razem będziemy mogli skorzystać z pomocy Robin Hooda, Joanny d`Arc, Draculi, oraz czarodzieja Merlina. Stąd też nazwa tego małego rozszerzenia brzmi Rattus: Legendarne Postacie. Premiera obydwu dodatków planowana jest na połowę października.

Druga z proponowanych pozycji również przeniesie nas w mroczne realia XIV wieku, tym razem jednak wydarzenie będą się rozgrywały z Polsce, za czasów miłościwie panującego Kazimierza Wielkiego. Magnum Sal, bo o niej mowa to quasi ekonomiczna gra, w której przyjdzie nam wcielić się w rolę zarządcy ekipy górniczej wydobywającej sól z kopalni Wieliczka. Razem z innymi graczami będziemy realizowali zamówienia na ten cenny towar, wydobywali go z kopalni i handlowali nim na targu. Osoba, której uda się zarobić najwięcej dostanie tytuł żupnika i wygra grę. Poniżej klimatyczny cytat z gry:

box_front_prop4_0Roku pańskiego 1368 miłościwie nam panujący Kazimierz Wielki mocą swego królewskiego prawa ustanowił dokument zwany Statutem Żup Krakowskich. Jasno stoi w nim zapisane, iż kto otrzyma z rąk Króla tytuł urzędniczy Żupnika Królewskiego, zarządzać będzie Kopalnią Soli w Wieliczce, Magnum Sal zwaną. Jaśnie Pan żupnikiem swym królewskim tego ze sztygarów mianuje, kto pracą swą dowiedzie, iż fach żupniczy najlepiej opanował i na chwałę Królestwa Polskiego eksploatacyję Żup Krakowskich poprowadzi.

Przypominamy także ponownie, że już za kilka dni będzie miała miejsce premiera 51 stanu, o którym to pisaliśmy już wcześniej. Odbiegając od klimatów średniowiecznych staniemy do walki o przetrwanie w post apokaliptycznym piekle, jakim stała się nasza planeta ziemia. Kupując tą grę w Rebel.pl przed premierą dostaje się bonus w postaci klimatycznej naszywki 51 stan. Więcej informacji o tej pozycji znajdziecie tutaj.

Na początku listopada pokaże się również Sid Meier’s Civilization: The Board Game, kolejne planszowe wydanie kultowej gry komputerowej. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy do tego artykułu, oraz na stronę Rebel.pl.

Mniej więcej w tym samym, przemysłowo-ekonomicznym klimacie utrzymana jest kolejna proponowana przez nas pozycja, czyli Age of Industry. Jak nie trudno się domyślić w grze znajdziemy się w czasie, kiedy na świecie panowała rewolucja przemysłowa. Naszym zadaniem będzie zrobienie jak największego majątku, i pokonanie konkurencji innych przemysłowców. Z dużą dozą ostrożności można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju specyficzna wersja Monopoly (przynajmniej w kwestii tego, co jest celem gry). Age of Industry jest godna uwagi z tego względu, iż otrzymała prestiżową nagrodę International Gamers Awards 2010 dla gry wieloosobowej. Wygląda zatem nad wyraz interesująco.

Kameleon to towarzyska gra karciana o prostych zasad. Na środku stołu znajduje się główny stos, z którego gracze ciągną karty. Każda osoba specjalizuje się w pewnych kolorach (maksymalnie trzy). W trakcie rozgrywki tak jak kameleon gracz może zmieniać swój odcień. Za dobieranie kart swojego koloru otrzymuje się punkty dodatnie, za wyciąganie kart innych kolorów punkty są odejmowane. Wygrywa ta osoba, która na zakończenie zgromadzi jak najwięcej punktów. Wygląda na sympatyczną, mało skomplikowana karciankę.

Na zakończenie gra równie kolorowa co kameleon. Small World: Be Not Afraid… to kolejny dodatek do przepięknie ilustrowanej i kolorowej gry Small World. Rozszerzenie przynosi nam pięć nowych ras (barbarzyńcy, homunkulusy, pixies, pigmeje i leprechauny), oraz pięć nowych, specjalnych mocy. Dodatkowo w pudełku znajdziemy specjalna plastikowa tackę, w której możemy pomieścić wszystkie żetony z dotychczas wydanych gier z serii Small World.

Zaprezentowane powyżej pozycje to zaledwie mała część tego, co w najbliższym czasie trafi na półki sklepowe. O innych tytułach będziemy informować na bieżąco.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier