Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

4

Sie 10

Nowy karciany dodatek do Talismana!

Niekończąca się walka pomiędzy siłami światła i ciemności przybiera na sile. Potężni bohaterowie są wezwani by wybrać, po której stronie konfliktu się opowiedzą, albowiem dzień sądu nadchodzi… a wojna między niebiosami a otchłanią właśnie się rozpoczyna.


talisman-3d-box-right


Z nieukrywaną radością mamy przyjemność zaprezentować nowy, oficjalny dodatek do gry Talisman, noszący nazwę Talisman: The Sacred Pool. Jest to trzecie już po Żniwiarzu, i Królowej Lodu karciane rozszerzenie do jednej z naszych ulubionych gier. Dodatek będzie zawierał 74 nowe karty przygody, 4 nowych bohaterów, 16 nowych czarów, 24 Quest Reward Cards (nowość), oraz nowe, alternatywne zakończenia. Dodatkowo oprócz standardowych kart, The Sacred Pool wprowadza także nowe urozmaicenie do samej mechaniki gry. Jako, iż motywem przewodnim nowego rozszerzenia jest walka pomiędzy siłami światła i ciemności, tak też gracze będą musieli opowiedzieć się, po której stronie chcą walczyć. Z zależności od swego wyboru czekają ich nagrody, bądź tez kary. Znaczenie charakteru posiadanego przez naszą postać nabierze zupełnie nowego wymiaru. Na szczegóły jak ma to wyglądać w praktyce przyjdzie nam jeszcze chwilkę poczekać, ale postaramy się informować o wszystkim na bieżąco. Dodatkowo ulega zmianie znaczenia czarów czarnoksiężnika. Do tej pory nagrodą za wykonywanie jego misji był talizman, co w praktyce oznaczało, że za zwyczaj nie było sensu wykonywać tych zadań więcej niż raz. W nowym dodatku system ten zostaje rozbudowany, dzięki Quest Reward Cards, które to wprowadzają zupełnie nowe nagrody, co na pewno doda smaczku samej rozgrywce. Jest to bardzo dobry pomysł biorąc pod uwagę niewykorzystany do tej pory potencjał tkwiący w zadaniach oferowanych nam przez czarnoksiężnika.

Cena nowego dodatku powinna oscylować w granicach 75-80 złotych. Na chwilę obecną nie ma jeszcze dokładnych informacji odnośnie daty wydania tego rozszerzenia, aczkolwiek należałoby się go spodziewać najszybciej w przyszłym roku. Czekanie może umilić nam zbliżająca się premiera polskiej edycji Talisman: The Highland (ostatni kwartał 2010). Jak zawsze pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier