Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

9

Kwi 11

Nowy Mortal Kombat już w tym miesiącu!

Mortal Kombat obok Tekkena i Street Fightera dla wielu graczy jest synonimem gatunku bijatyk. Gra pojawiła się w 1992 roku na popularnych automatach arcade i już od razu podbiła serca wielu graczy na całym świecie. Gra oferowała sobą szereg innowacji, jak chociażby fatality, dzięki którym w malowniczy sposób można było wykończyć swojego przeciwnika czy całkiem rozbudowany system technik zwanych combosami. Grę charakteryzowała jeszcze jedna ważna rzecz. Brutalność i lejąca się hektolitrami krew, co bardzo cieszyło ówczesnych nastolatków.

Temat Mortal Kombat spotykany był wszędzie. Powstało kilka filmów na podstawie tej gry, jak również serial, film anime, oraz komiksy. Motyw Mortal Kombat wykorzystywany był na setkach różnych gadżetów, jak na przykład zeszyty szkolne, zapalniczki, czy też t-shirty.

Przez wiele lat o Mortal Kombat było cicho, lecz już 21 kwietnia na nowo zrobi o nim naprawdę głośno. Wszystko za sprawą firmy CENEGA, oraz premiery nowego Mortal Kombat na współczesne konsole do gier! (PS3, Xbox). Co to oznacza? Nowoczesna szata graficzna, nowe tryby rozgrywki (Team Tag, Story Mode), dynamiczny system walki w połączeniu ze starymi, dobrymi postaciami i wszystkim tym, co uczyniło starą wersje Mortal Kombat wielką. Połączenie tradycji z nowoczesnością.

Tak samo jak wszystkie poprzednie części tak i tutaj walki będą bardzo krwawe i brutalne, ale co ważniejsze dzięki nowym możliwościom technicznym wszystko będzie żywsze i dynamiczniejsze niż w poprzednich odsłonach gry. Na potrzeby Mortal Kombat zbudowano zupełnie nowy silnik graficzny mający sprostać wszystkim wymaganiom programistów. Kolejną bardzo ważna informacją jest to, że mimo iż w grze stosowana jest technologia 3D to jednak sama gra będzie przede wszystkim bijatyką 2D. Innymi słowy dostaniemy stare Mortal Kombat, ale w nowej wersji w pełni odpowiadającej możliwościom współczesnych platform.

Dodatkową nowością jest możliwość gry wieloosobowej przez sieć! W trybach takich jak Team Tag (walki par) możliwa będzie walka czterech graczy jednocześnie. Trzeba jeszcze wspomnieć o systemie Story Mode, który według zapowiedzi twórców ma być nie tylko miłym, małym dodatkiem jak to miało miejsce w przypadku Tekkena, ale ma być prawdziwe pełnowartościowym i rozbudowanym trybem rozgrywki. Coś na wzór małego action – rpg-  fightera? Zapewne tak.

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać usłyszenia kultowego Fight!, oraz przede wszystkim… Finish him!

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier