Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

24

Kwi 10

Nowy planszowy dodatek do Talisman: Magia i Miecz

Podczas, gdy w Polsce czekamy z niecierpliwością na nowy karciany dodatek do Talismanu, za granicą gracze odliczają dni do premiery nowego, drugiego po Podziemiach planszowego rozszerzenia, który już niedługo powinien trafić na półki sklepowe.

Nowy dodatek planszowy do Talismanu nosi nazwę Talisman: The Highlands. Jego akcja będzie się toczyła wśród nieprzebytych górskich szczytów, gdzie gracze będą mogli zmierzyć się z jeszcze większymi niebezpieczeństwami niż do tej pory. Głównym przeciwnikiem będzie straszliwy król orzeł, strażnik magicznej sadzawki mocy, które to, jak powiadają legendy jest źródłem całej magii we wszechświecie. Za jego pokonanie graczy spotka nagroda w postaci jednego z czterech magicznych artefaktów, którego to ta potworna bestia jest strażnikiem. Dodatek oprócz nowej planszy, będzie zawierał także ponad 100 kart przygód z rozszerzenia, oraz sześciu nowych bohaterów, będą to między innymi Góral, Alchemik, oraz Wampirzyca (są to potwierdzone postacie).  Z obrazka widocznego na pudełku do gry można wnioskować, że pozostałymi trzema poszukiwaczami będą Rusałka, Piratka, oraz Walkiria. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje.

Cena za nowy dodatek powinna być identyczna jak w przypadku Podziemi, ale zależy to oczywiście od wahań kursu złotówki, nie powinna ona jednak ulec dużej zmianie.

Gra pojawi się za granicą już niedługo, w chwili obecnej gra jest już wydrukowana, i płynie do sklepów wydawcy, toteż w ciągu miesiąca powinna być w sprzedaży. Kiedy doczekamy się polskiego tłumaczenia Talisman: The Highlands? To już pytanie do firmy Galakta, która zajmuje się wydawaniem polskiej edycji Magii i Miecza, ale biorąc pod uwagę, że jeszcze po drodze będzie Królowa Lodu, to nie spodziewalibyśmy się polskiej wersji najnowszego dodatku wcześniej niż pod koniec tego roku. Być może Galakta zrobi nam wszystkim prezent pod choinkę? Zobaczymy, pozostaje nam cierpliwie czekać.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier