Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

30

Lis 10

Nowy REBEL Times już do pobrania! A do tego specjalny, superszybki konkurs :)

Na stronie REBEL.pl pojawił się nowy numer mojego ulubionego czasopisma o grach planszowych. Ten numer szczególnie przypadł mi do gustu, jako że na okładkę trafił tym razem Zamek Ravenloft, będący jedną z moich ulubionych krain fantasy. Swego czasu miałem przyjemność czytać książkę „Wampir z Mgieł”, autorstwa Christie Golden, która osadza przygody swojego bohatera właśnie w posępnym zamczysku hrabiego Strahda Von Zarovich.

listopadowym Timesie znajdziemy również wiele innych, ciekawych artykułów, które warto przeczytać. W tym miesiącu treść pisma przedstawia się następująco:

– Aktualności (…czyli co nowego w świecie gier)

– Zamczysko (nie) bardzo straszne (D&D Castle Ravenloft)

– Wspólne strzelanie do genokradów (Space Hulk: Anioł Śmierci)

– Jak zacząć wojnę? (Wprowadzenie do gier wojennych)

– Kup pan Indie, albo Europę (Imperial 2030)

– Paintball w postapokaliptycznej scenerii (Day of Fallout 2012)

– Zdobądź ośmiotysięcznik przy herbacie (K2)

– Zaginione miasta na kamiennym szlaku (Keltis)

– Spadkobierca HEXa (51. Stan)

– Rekonstrukcja z popiołów (51. Stan)

– O krok od boskości (Scion: Demigod)

– Blogi, podziemia i smoki (Open Game Table)

Serdecznie zapraszam do lektury i zachęcam do komentowania.

Dodatkowo redakcja REBEL.pl ogłasza konkurs związany z grą Cywilizacja: Poprzez Wieki! Jednakże bardzo ważna rzecz. Konkurs jest tylko jednodniowym eventem i swoje propozycje należy wysyłać dzisiaj do godziny 19 i to za pośrednictwem Facebooka! O co chodzi w konkursie?

„W nowym dodruku mamy możliwość dodania kolejnych 4 polskich kart do gry. Będą to dwa cudy świata (z epoki A i II) oraz dwaj liderzy (z epoki A i II). Jednak projekty kart musimy wysłać DZISIAJ, aby zostały zaakceptowane przez Vlaadę Chvatila. Jeden komentarz = jedna karta. Zakończenie konkursu dzisiaj, o 19.00!! Przypominamy, że epoka A to starożytność, ew. bardzo wczesne średniowiecze. Epoka II to XVIII i XIX wiek.”

Innymi słowy w komentarzu do powyższego wpisu na Facebooku musimy wpisywać swoje pomysły na karty do gry. Mamy do wymyślenia dwa cudy świata, oraz dwóch liderów. Życzę miłej zabawy :)

źródło: REBEL.PLWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier