Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

2

Sie 12

NTS – relacja z Avangardy

W tym roku odbyła się ósma już edycja warszawskiego konwentu Avangarda. Wśród atrakcji przygotowanych przez Portal dla uczestników nie mogło oczywiście zabraknąć Neuroshimy Tactics.

Głównym punktem programu była premiera Stalowej Policji. Na stoisku wydawnictwa pojawiła się piękna, wykonana przez Michała Zaczka i Martę Krysiak makieta, na której każdy mógł podziwiać zarówno „podstawową” jak i frakcyjne wersje Stalowych Policjantów. Nie zabrakło również innych frakcji, dzięki czemu makieta zamieniła się w prawdziwe pole bitwy, przy którym każdy musiał się zatrzymać choć na chwilę.

Nie inaczej było w przypadku reporterów telewizji Polsat – w nakręconej przez nich relacji z konwentu neuroshimowa makieta została pokazana ze wszystkimi szczegółami, figurki określono jako małe dzieła sztuki, a tuż przed nieuniknioną przerwą na reklamę pół Polski zobaczyło w akcji Kapitana Berga.

Oprócz podziwiania samych figurek fani NST mogli się zapoznać z regułami dołączania Stalowych Policjantów do poszczególnych armii. Nie zabrakło rzecz jasna komentarzy i dyskusji na temat tego, która z frakcyjnych wersji jest najsilniejsza. Po zebraniu dotychczasowych opinii można dojść do wniosku, że każda.

W międzyczasie w portalowej gralni odbywały się nieustające introgamingi NST. „Krótkie, 10 minutowe intra, takie tylko żeby ogólnie sprawdzić system bo dziewczyna/żona na mnie czeka” nieodmiennie owocowały pełną półtoragodzinną bitwą lub nieuchronnym powrotem do tacticsowni w bardziej dogodnym momencie. Niektórzy testowali NST dwa razy. A potem jeszcze raz, tak dla pewności. Następnie wracali kolejnego dnia, żeby testować dalej.

W międzyczasie w salach prelekcyjnych odbyły się pokazy tacticsowych armii oraz prelekcja dotycząca przyszłości systemu, podczas której słuchacze mogli się dowiedzieć, jacy bohaterowie, oddziały i inne figurki pojawią się w ciągu najbliższego roku.

W sobotę odbył się zorganizowany przez Michała Kucharskiego turniej NST. Dziesięciu uczestników przez 6 godzin toczyło zaciekłe bitwy, licząc każdy, cal, granat i nabój. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Arkadiusz „Dragon Warrior” Grzeszczak, tu ża nim uplasował się Przemek Mróz, a ostatnie miejsce na podium zajął Michał Malash Malaszewski. Nagrodę Fair Play otrzymał Dawid Zadrożny, a wyróżnienie za najlepiej pomalowaną armię – Arkadiusz Ciesielski. Na zdjęciu uczestnicy turnieju w pozach ich ulubionych figurek NST. Jak widać nie każdy lubi dynamiczne modele.

Dodatkową atrakcją games roomu wydawnictwa przez pierwsze dwa dni była dotykowa konsola, na której każdy mógł przetestować Neuroshimę Apocalypse – nową facebookową grę typu studia One2Tribe. W odróżnieniu od innych gier typu social, zadaniem gracza nie jest sadzenie, budowanie i pomaganie sąsiadom, a eksterminowanie, wysadzenie i wjeżdżanie sąsiadom „na bazę”. Sam miód. Konsola była nieustannie oblegana, elektronika się przegrzewała, a toczone obok tacticsowe bitwy wzbogaciły się o soundtrack i dodatkowe efekty dźwiękowe.

W sobotę wieczorem, kiedy opadł już kurz po tacticsowych bitwach, a ostatnia potyczka w ramach turnieju Konwoju wyłoniła ostatecznego zwycięzcę, w games roomie pojawił się młody człowiek imieniem Bartek. Bartkowi bardzo spodobały się figurki NST i oznajmił że chciałby zagrać. Na pytanie którą frakcją odpowiedział: „A która jest najbardziej zła?”. Naprzeciwko dowodzonego przez Bartka Molocha stanęli prowadzeni na zmianę przez Arka Ciesielskiego, Michała Kucharskiego oraz piszącego te słowa mutanci Borgo. Z powodu mnogości dowódców trudno nam teraz odtworzyć całokształt bitwy, ale jedno jest pewne – Borgo uratowała wyłącznie mama Bartka, która nagle pojawiła się w gralni i kazała mu kończyć grę, na pociechę obiecując tacticsowy starter.

W najbliższym Gwiezdnym Piracie pełna relacja z Avangardy!

The force is strong with this one ;)
Tacticsownia
Hegemonia na makiecie
Neuroshima Apocalypse
Turniej

 

Więcej informacji znajdziecie tutaj
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier