Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

15

Cze 11

Olympos w wersji polskiej

Już za tydzień, nakładem wydawnictwa REBEL.pl ukaże się Olympos – nowa gra autora Small World (Philippe Keyaerts). Jest to gra o rozwoju cywilizacji, w której rozgrywka trwa tylko 60-90 min. Mimo tego, rozgrywka powinna zadowolić także najbardziej zaawansowanych graczy, tak jak inne produkcje wydawnictwa Ystari. Olympos zebrał bardzo dobre opinie w czasie tegorocznych targów w Norymberdze i na późniejszych konwentach, gdzie były prezentowane wersje prototypowe.

W Olympos każdy z graczy reprezentuje plemię, które próbuje skolonizować Grecję wraz z jej przyległościami, włączając w to legendarną Atlantydę. Przejmując terytoria i zasoby (czasem używając siły) gracze będą dokonywać przełomowych odkryć oraz tworzyć architektoniczne cuda, które pozwolą im zbudować wspaniałą i dobrze prosperującą cywilizację. Na końcu gry cywilizacja z największą ilością punktów prestiżu wygrywa.

W Olympos może brać udział od 3 do 5 graczy, jednak twórca gry przygotował także wariant 2-osobowy, dostępny do pobrania on-line. Gra dostępna jest już w przedsprzedaży.

REBEL.pl to wydawnictwo specjalizujące się w nowoczesnych grach planszowych. Wprowadza na rynek polskie edycje zachodnich bestsellerów, takie jak słynne Wsiąść do Pociągu czy Cywilizacja: Poprzez Wieki.

Więcej informacji: http://wydawnictwo.rebel.pl/.

 

Źródło: REBEL.pl

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier