Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

1

Lut 12

Patronat Medialny nad Graciarnią 2012

Miło nam poinformować, że nasz Portal objął Patronat Medialny nad tegoroczną Graciarnią! Dodatkowo jesteśmy pierwszymi Patronami Medialnymi tegorocznego spotkania!

A czym jest Graciarnia? Najlepiej wyjaśnią to sami organizatorzy.

„Pierwsza impreza planszówkowa dla całych rodzin w Toruniu! Już 31 marca 2012 roku, w Sali Wielkiej Dworu Artusa w godzinach od 10:00 do 20:00 będziecie mogli poznać nowe gry, zagrać w to co znacie, wziąć udział w konkursach i turniejach, zakupić interesujące Was tytuły po promocyjnych cenach! Na miejscu ekipa organizatorów udzieli Wam informacji o grach, wyjaśni ich zasady, pomoże zagrać! Zorganizujemy specjalny kącik dla najmłodszych!

Centrum Gier Feniks wraz z sklepem Grajfer oraz Fabryką Uśmiechu zapraszają Was na tę niesamowitą imprezę.”

Dlaczego powstał pomysł zorganizowania Graciarni?

Znane stwierdzenie, że „wyobraźnia nie zna granic” połączone z potrzebą człowieka do rywalizowania i inwencją twórczą współczesnych autorów gier pozwoliło tej różnorodnej dziedzinie rozrywki, jaką są gry towarzyskie, wkroczyć na stoły kuchenne i podłogi naszych salonów. Dostępne na rynku są już nie tylko bierki, „Chińczyk” i „Eurobiznes”. Dziś wszyscy, od trzyletniego dziecka do dziarskiego stulatka mogą wybrać temat gry i mechanikę rozgrywki jakie tylko im się podobają: ekonomię w małym księstwie, potyczki smoka z krasnoludami, walkę z epidemią lub inwazją duchów. Dziś tryumfy święcą tzw. eurogry, czyli gry pozbawione losowości (np. rzutu kością). Rozgrywka koncentruje się w nich tylko na decyzjach graczy i odpowiednim zarządzaniu zasobami. Wybór staje się coraz większy, bo wydawnictw jest coraz więcej i graczy również przybywa.

Przemysł branży gier planszowych zrobił milowy krok naprzód. Warto spróbować i zasiąść do stołu ze znajomymi na partyjkę łamigłówki, ciężkiej gry ekonomicznej lub szybkiej, pięknie wydanej gry karcianej.

Na fali rozwoju idei gier planszowych w naszym kraju Centrum Kultury Dwór Artusa wraz z Fabryką Uśmiechu oraz Centrum Gier „Feniks” i sklepem „Grajfer” postanowiły zorganizować spotkanie z „grami bez prądu” pod nazwą „GRAciarnia 2012”. 31 marca br. w Sali Wielkiej Dworu Artusa będzie można zasiąść razem z przyjaciółmi i rodziną do jednej z ponad 200 gier z naszej wypożyczalni. Imprezę kierujemy głównie do rodziców i dzieci. Zostanie zorganizowany specjalny kącik, gdzie najmłodsi razem z opiekunami, będą mogli zagrać w ciekawe gry edukacyjne i wpływające na rozwój dziecka. Nie należy obawiać się też kilkunastostronicowych instrukcji i mnóstwa zasad. Organizatorzy zapewniają, że na „GRAciarni” będą osoby, które chętnie i w prostych słowach wytłumaczą Wam reguły gry. W wypożyczalni znajdzie się też kilka ciekawych tytułów gier , które zainteresują zaznajomionych z tematem graczy. Będzie to impreza dla każdego. Chcemy pokazać Torunianom, że gry towarzyskie to rozwijający wyobraźnię i wiedzę sposób spędzania wolnego czasu, a do tego zbliża ludzi.

Dodatkowo będziemy na bieżąco informowali wszelkich informacjach organizacyjnych.

 

Zapraszamy i do zobaczenia w Toruniu!
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier