Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

9

Kwi 11

Pierwsza książka wydawnictwa Ifryt już w sprzedaży!

Wszystkie anioły umarły, a bogowie odeszli. Magia dzieli się na srebrną i czarną; ta druga jest skażona, wyklęta. Po ziemi grasują demony, czyhające na dusze śmiertelników.

W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się obłąkany człowiek, który twarz ma pociętą ranami, a ze swej przeszłości pamięta jedynie urywki. Walcząc o byt w światku żebraków i przestępców, stopniowo buduje sobie nową tożsamość. Jego perypetie splatają się z losami całej gamy postaci – bezdomnego chłopca imieniem Znajda, alchemika, na którym ciąży paskudna klątwa, szczurołapa, którego córkę uwiódł i porzucił pewien nicpoń, arystokratki, której brat zginął zabity przez srebrnych magów… A w tle toczy się intryga uknuta przez Otchłań.

Mroczne, lecz bez epatowania makabrą, pełne plastycznych szczegółów obyczajowych,  Dwie Karty otwierają cykl powieściowy o świecie Zmroczy.

Przyjemnie nam ogłosić, iż od wczoraj w sprzedaży pojawiła się pierwsza książka wydawnictwa Ifryt. Nosi tytuł „Dwie Karty”, a jej autorką jest Agnieszka Hałas. „Dwie Karty” to pierwszy tom cyklu dark fantasy „Teatr Węży”. Nie ukrywamy, że bardzo cieszymy się z powstania nowego wydawnictwa, które wzbogaci nasz polski świat fantasy. Serdecznie gratulujemy wydawcy, jak i przede wszystkim samej autorce, oraz życzymy powodzenia w pracy nad dalszymi projektami.

O książce bardzo pozytywnie wypowiadają się autorytety naszego polskiego świata fantasy. Pozwolimy sobie przytoczyć tutaj opinię Wielkiego Grafomana, Andrzeja Pilipiuka:

Na powierzchni rządzone przez magów bogate kupieckie miasto. Pod ziemią – lochy zamieszkane przez gildię śmieciarzy. Na nieboskłonie rozpięta zasłona utrudniająca przenikanie demonów… Tylko utrudniająca. W którymś z domów ukryty śmiertelnie niebezpieczny artefakt mogący przynieść zagładę. Tunelami błąka się okaleczony, na wpół obłąkany i pozbawiony pamięci przybysz… Na powierzchni dwa demony przybrawszy ludzką postać szukają magicznej kuli. Debiutancka powieść fantasy autorstwa Agnieszki Hałas przenosi nas do niezwykłego bogatego i starannie skonstruowanego świata. Pozwala zanurzyć się w przesyconej magią rzeczywistości. Uwagę czytelnika zwraca lekkość pióra,  potoczystość narracji oraz perfekcja warsztatowa młodej autorki…

Wszystko zapowiada się bardzo się interesująco, a nam nie pozostaje nic innego jak jeszcze raz pogratulować wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie tej powieści, oraz życzyć samych sukcesów. A tymczasem… Zapraszamy do lektury! :)
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier