Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

21

Mar 10

Pierwsze Wrażenia Dragon Age Przebudzenie!

„Dragon Age: Przebudzenie” – ten tytuł wywoływał we mnie dreszczyk emocji oraz potężną chęć zagrania w długo oczekiwany dodatek, który nareszcie trafił w moje ręce!
Jego opakowanie została bardzo ładnie wykonane, ale w środku niestety pustki. Całość wypełniała  jedynie instrukcja oraz płyta z grą. Mimo to, jestem w stanie to zrozumieć, przecież to dodatek a nie pełna gra wiec dodatkowe gadżety nie są potrzebne.

Co do samej instalacji przebiegła bezproblemowo, a dodatkowo przed nią zainstalowane zostały brakujące patche.

Wreszcie po całej instalacji nadszedł upragniony moment uruchomienia gry i wypróbowania przebudzenia.

Gra uruchamia sie normalnie, jak zwykłe DA nie zauważyłem nigdzie loga przebudzeni co mnie trochę zmartwiło – balem sie ze instalacja jest zepsuta. Na szczęście okazało sie ze wszystko przebiegło dobrze a sam dodatek uruchamiamy z pozycji inne kampanie.

Po wybraniu przebudzenia i oczekiwaniu pojawiło mi sie menu z 3 opcjami: stwórz nowa postać, zaimportuj postać oraz zakończ.

Ja wybrałem zaimportuj, i od razu zostałem przeniesiony do menu wyboru postać z podstawki. W moim przypadku były to 2 postaci. Na pierwszy rzut oka od razu widać różnicę w tle wyboru postaci – widać jakaś przepaść?

Najbardziej jednak spodobała mi sie możliwość wybrania konkretnego stanu gry z którego chce importować postać. Tak, możemy zaimportować postać z dowolnego save-a – co skutkuje innym ekwipunkiem i poziomem w zależności od tego co nasza postać posiadała w danym momencie. Co do poziomu, bo to tez jest bardzo ważna rzecz. Zauważyłem ze działa tu system podobnie jak w BG2, bez względu na to czy Twoja postać jest nowo stworzona czy importowana musi mieć poziom X. Tak wiec tworząc nowa postać, przyszykujcie sie na szybko awans :)

I wreszcie po zmaganiach z kreatorem postać czas rozpocząć rozgrywkę. Cala opowieść, jak sie zapewne wiecie rozgrywa sie po wydarzeniach z podstawki, a my jako nowo mianowany komendant Szarej Straży obejmujemy dowództwo nad arlatem Arla Howe i twierdza Czuwania.

Nie chcąc zdradzać zbyt wielu szczegółów, powiem tylko iż już na początku jesteśmy wciągani w wir akcji.

Po pierwszych godzinach gra prezentuje sie super, dodano parę naprawdę przydatnych rzeczy jak chociażby miksturki wytrzymałości oraz szczególnie przydatna dla magów możliwość kucia run.

A co Wy sadzicie o przebudzeniu? Piszcie, gwarantuje ze wasze wypowiedzi zostaną zamieszczone na lamach naszego serwisu.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier