Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

4

Paź 10

Plan wydawniczy REBEL.pl – ujawniony!

Na stronie wydawnictwa REBEL.pl pojawił się aktualny plan wydawniczy. Część wymienionych tytułów była zapowiadana już jakiś czas temu, niektóre przewijały się w nieoficjalnych przeciekach, inne są raczej zaskoczeniem. Plan wydawniczy obejmuje gry, które będą wydane jeszcze w tym roku i dwie planowane na rok 2011. W większości są to polskie edycje zagranicznych hitów, w tym dwie światowe premiery – 7 cudów świata i The Great Fire of London 1966. Dodatkowo, REBEL po raz pierwszy zdecydował się na wydanie gier polskich autorów – będą to K2 i Basilica.

„W tym roku zdecydowanie postawiliśmy na rozszerzenie naszej oferty wydawniczej.” – mówi Maciej Teległow z REBEL.pl – „Wychodzimy z założenia, że rynek w Polsce jest już na tyle duży, że wszystkie ważne gry będą pojawiały się w języku polskim – równocześnie z premierą światową lub tuż po niej. Rozpoczęliśmy też współpracę z polskimi autorami – Adamem Kałużą i Łukaszem Pogodą – czego rezultatem są K2 i Basilica. Pracujemy także nad kolejnymi polskimi produkcjami, mam nadzieję, że niektóre z nich będziemy mogli przedstawić graczom już na wiosnę 2011.”

K2 i Basilica pojawiły się już kilka dni temu w przedsprzedaży na stronie sklepu REBEL.pl i innych sklepów internetowych. W ten oto sposób prezentują się plany wydawnicze na najbliższe miesiące:

K2 październik 2010 – przedsprzedaż

Basilica październik 2010 – przedsprzedaż

7 cudów świata jesień 2010

Claustrophobia jesień 2010

Władcy Podziemi 2011

Kamień Gromu jesień 2010

Wielki Pożar Londynu listopad 2010

Szał Ciał wrzesień 2010 – już w sprzedaży

Cyclades jesień 2010

Memoir ‘44 2011

REBEL.pl to wydawnictwo specjalizujące się w nowoczesnych grach planszowych. Wprowadza na rynek polskie edycje zachodnich hitów, takich jak bestsellerowe Wsiąść do Pociągu czy Cywilizacja: Poprzez Wieki.

Tymczasem już niedługo zapraszamy na szerszy opis zaprezentowanych dziś tytułów.

Źródło: Rebel.plWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier