Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

25

Cze 12

Podsumowanie trasy literackiej Jakuba Ćwieka

Spotkanie w Lublinie, które odbyło się 15 czerwca, oficjalnie zamknęło literacką trasę promocyjną Jakuba Ćwieka. Od premiery czwartego tomu „Kłamcy”, czyli od 18 kwietnia, Kuba przejechał całą Polskę. Wziął udział w 15 spotkaniach autorskich w 12 miastach. Odwiedził: Barlinek, Brwinów, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Kraków, Krosno, Lublin, Łódź, Poznań, Warszawę i Wrocław.

Szczególne było spotkanie w Barlinku, który wykazał się wyjątkową gościnnością oraz był niezwykle pomocny – Kuba gościł w mieście aż trzy dni, chłonąc jego atmosferę i przygotowując się do pisania powieści „Wendy”. Miłym akcentem, rzadko jeszcze spotykanym w wypadku spotkań autorskich, było także świetnie zorganizowane afterparty w Café mana mana w Krakowie. Na spotkaniach stawiły się setki fanów, którzy zasypali Kubę wnikliwymi, czasem zabawnymi, a niekiedy poważnymi pytaniami. Ćwiek rozdał rekordową liczbę autografów.

Nie zabrakło też niespodzianek: fani mogli zdobyć plakat „Kłamcy 4”, unikatowy długopis, a oprócz autografu – także odcisk pieczątki Jakuba. W czasie ostatnich spotkań pisarz zaprezentował pierwsze plansze z powstającego właśnie komiksu „Kłamca. Viva l’arte”. Pojawiły się także niespodzianki dla autora: na pierwszym i ostatnim spotkaniu czytelnicy wręczyli mu truskawki, nawiązując do ulubionego serialu Ćwieka – „Firefly”. W czasie 3 spotkań Kubie towarzyszyli inni twórcy – w Gdańsku był to Piotr W. Cholewa, znany przede wszystkim z tłumaczeń książek Terry’ego Pratchetta; w Katowicach i w Krakowie – Michał Cholewa, autor powieści „Gambit”.

Z okazji zakończenia trasy, dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom spotkań. Zapraszamy też do udziału w kolejnej trasie, planowanej już na jesień, oraz do sięgania po kolejne książki autorstwa Jakuba Ćwieka.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier