Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

23

Lip 12

Portal na Essen 2012

Nadszedł czas byśmy z olbrzymią przyjemnością potwierdzić – pojawiające sie tu i ówdzie – zapowiedzi wydawnicze Portalu na ten rok, czyli jesienne premiery. Essen zbliża się wielkimi krokami, kolejne pliki szykowane są do druku.

Największą i najważniejszą premierą tego roku będzie dla premiera gry Robinson Crusoe. To epicka, wspaniała gra przygodowa, w której gracze wcielają się w role rozbitków na bezludnej wyspie. Współpracując razem starają się zbudować szałas, rozbudować obozowisko, stworzyć narzędzia i wytrwać w walce z dziką przyrodą.

Robinson to wynik wielomiesięcznych prac zespołu Portalu, znajdziecie w tej grze wszystko to czego oczekiwalibyście po grze o takim właśnie tytule – będzie tu i eksploracja nieznanej wyspy, i odkrywanie jej mrocznych tajemnic, i budowa obozu i tworzenie narzędzi z surowcow dostępnych na wyspie, będzie tu i walka z bestiami i walka z niewdzięczną pogodą…

To wspaniała gra przygodowa, w której zespół zawarł całą pasję i talent do tworzenia gier o eleganckich regułach  i bogatym, wyraźnym temacie i fabule.

Robinson to gra dla 1-4 graczy, która trwa około 90 minut. Więcej informacji na temat gry będziemy oczywiście publikowane w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Drugą premierą szykowaną na targi w Essen jest premiera dodatku Winter. Jest to dodatek do 51. Stanu (równie dobrze działa w połączeniu z Nową Erą), w którym znajdziecie 54 nowe karty, nową frakcję (Teksas) oraz szereg nowych reguł dzięki którym gra nabiera bardziej strategicznego charakteru. Rozgrywka została wydłużona do sześciu rund (po których sprawdza się który z graczy uzyskał najwięcej punktów), faza produkcji została uelastyczniona i jest inna w każdej z 6 rund, a do gry została dodana plansza Frozen City reprezentująca miasto do którego gracze mogą wysłać swoich ludzi, by wynająć najemników lub zdobyć nowego Lidera.

Winter powinna ukazać się na przełomie września i października, jeszcze na kilkanaście dni przed targami w Essen.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier