Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

6

Maj 11

Posłuchaj oficjalnych utworów muzycznych promujących Wiedźmina 2!

Firma CD Projekt i CD Projekt RED mają przyjemność poinformować o nawiązaniu współpracy z Maciejem Balcarem i zespołem Riverside. Jej owocem są utwory muzyczne promujące grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w Polsce oraz na świecie!

Maciej Balcar to muzyk, kompozytor oraz autor tekstów, znany szczególnie ze swojej współpracy z kultowym polskim zespołem Dżem. Zainspirowany najnowszą produkcją studia CD Projekt RED nagrał utwór „Biały Wilk”, który będzie oficjalną piosenką promującą grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w Polsce.

Riverside to polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Zespół powstał w 2001 roku w Warszawie i szybko zyskał popularność w Polsce i Europie. Kawałek „Forgotten Land” z nadchodzącego albumu Riverside pt. „Memories in my Head” będzie utworem oficjalnie promującym Wiedźmina 2 na świecie.

„Kilka z naszych piosenek inspirowanych jest grami RPG. W tej konkretnej starałem sobie wyobrazić starożytną krainę rządzoną przez królów, którzy padli ofiarą pychy. Złe rzeczy zaczęły się dziać w ich królestwach, a dumnych królów spotkał tragiczny los. Kto wie, może nawet zostali zamordowani…” – mówi Mariusz Duda, frontman zespołu Riverside.

Teledyski do obu utworów będą miały swoja premierę jeszcze w tym miesiącu!

Premiera gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów odbędzie się 17 maja. Gra dostępna będzie w dwóch wydaniach: Edycja Premium w sugerowanej cenie 119,99 zł i Edycja Kolekcjonerska w cenie 229,99 zł, którą można zakupić wyłącznie za pośrednictwem sklepu gram.pl, klikając w link: wiedzmin2.gram.pl

Źródło: CD-ProjektWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier