Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

24

Sie 10

Powrót do Aventurii już 9 września!

Drakensang to gra cRPG stworzona przez niemieckie Radon Labs. Oparta została na bazie, popularnego za naszą zachodnią granicą, sytemu RPG – Das Schwarze Auge (ang- „The Dark Eye”). Wydana pod koniec 2008r, zyskała sporą popularność wśród polskich graczy. Oferowała przyjemną rozgrywkę, w ciekawym uniwersum oraz wieloma fajnymi rozwiązaniami technicznymi – silnik opierał się na swoim papierowym pierwowzorze. (Wciąż z usmiechem wspominam te godziny spędzone na zbieraniu składników i produkcji mikstur alchemicznych w celach zarobkowych…).

Nic dziwnego zatem, ze Techland postanowił wydać u nas także drugą odsłonę tytułu.

Drakensang: River of Time to prequel. Historia przeniesie nas 23 lata wstecz, przed wydarzeniami z pierwszej części, kiedy to podczas podróży między Ferdok a Nadoret nasz bohater poznaję trójkę tajemniczych nieznajomych oraz bandę piratów rzecznych. Jest to początek naszej wielkiej przygody.

Cała fabuła toczyć się będzie we wspomnianym już mieście Nadoret oraz wzdłuż szlaku „Wielkiej Rzeki”.
Gracz dostanie do swej dyspozycji własny żaglowiec, który będzie pełnił role bazy wypadowej naszej drużyny.

Twórcy obiecują, że spotkamy znajomych z pierwszej części, naturalnie odmłodzonych. W stosunku do swej poprzedniczki „Rzeka czasu” oferuje nam kilka istotnych zmian, takich jak edycja wyglądu zewnętrznego stworzonej postaci (postura, twarz i włosy), czy jak możliwość powrotu w już raz odwiedzone lokacje (brak tej opcji, był jedną z większych wad ‚jedynki’).

Gra w Polsce, ukaże się już 9 września, czyli miesiąc przed światową premierą. (W samych Niemczech gra jest w sprzedaży od lutego). Chciałbym tutaj pochwalić  TECHLAND, nie tylko za datę premiery, ale także za fakt, że polscy gracze do rąk dostaną od razu poprawioną wersję 1.1 gry.

Więcej informacji znajdziecie na  polskiej stronie gry gry.
A tu prezentujemy kilka screenów, żeby zaostrzyć wasz apetyt:
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier