Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

8

Kwi 11

Anime Mass Effect już w przyszłym roku!

mass_effect_2_podgk_pl

Nie dalej jak wczoraj po południu oficjalnie ogłoszono, iż powstanie film anime osadzony w uniwersum Mass Effect. Projekt ten powstanie dzięki współpracy Electronic Arts oraz FUNimation będącym jednym z czołowych producentów anime w Ameryce Północnej. Dodatkowo współproducentem filmu będzie T.O. Entertainment.

Wszystkich fanów ucieszy także fakt, że za sterami tego przedsięwzięcia zasiądzie nie kto inny jak Casey Hudson (BioWare), odpowiedzialny za prace na cała serią gier Mass Effect. Jak sam stwierdził: „Rozbudowanie historii za pomocą anime oznacza dla nas nowe, niesamowite możliwości. Współpraca z FUNimation jest gwarancją na to, że powołany do życia świat będzie stworzony w najwyższej możliwej jakości, z tą samą dbałością o detale, z której znane są gry z serii Mass Effect.”

„To dzięki niezwykle dużemu i oddanemu środowisku fanów Mass Effect powstanie tego filmu staje się możliwe, powiedział Gen Fukanaga, Przewodniczący i Dyrektor Generalny FUNimation. „Wraz z prowadzonymi pracami nad filmem Dragon Age, jesteśmy podekscytowani dalszą pracą z ludźmi z BioWare nad dodaniem nowego, ekscytującego rozdziału do tego ogromnego świata science-fiction.”

Anime Mass Effect będzie epicką opowieścią science-fiction, umiejscowioną w niezmierzonym uniwersum, pełnym niebezpieczny, obcych form życia i tajemniczych, nigdy wcześniej nieodkrytych światów. Biorąc pod uwagę bogactwo pomysłów i innowacji, oraz niezwykle wciągającą historię opisywaną przez gry Mass Effect możemy się spodziewać czegoś wyjątkowego.

A teraz dopowiedź na pytanie, które od razu nasuwa się przy publikacji takich informacji. Kiedy? Otóż już niedługo, gdyż według wstępnych planów projekt ma zostać ukończony w połowie 2012 roku. Tymczasem czekamy na nowe informacje z postępu nad pracami przy filmie Dragon Age.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier