Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

30

Cze 11

Premiera gry planszowej „Gears of War” zaraz po wakacjach!

Dzień Wyjścia, w sposób nagły i brutalny, zakończył złoty okres w historii rodzaju ludzkiego. W ciągu doby całe ludzkie życie zostało zmiecione z powierzchni Sery, a biliony zginęły w konflikcie, który po nim nastąpił – niekończącej się wojnie, która zamieniła powierzchnię planety w dymiące ruiny. Dziś został tylko jeden desperacki posterunek, który chce zapobiec totalnej anihilacji ludzkiej rasy. Zbierzcie drużynę. Jesteście ostatnią nadzieją ludzkości.

gears-of-war-gra-planszowa_podgk_pl

Niedawno w sklepach ukazała się książka Gears of War: Pola Ashpo, nawiązująca oczywiście do słynnego cyklu gier komputerowych. Tymczasem dzięki wydawnictwu Galakta już niedługo, bo we wrześniu tego roku ukaże się gra planszowa! Szczególnie trzeba podkreślić, iż projektantem gry jest sam Korey Konieczka, odpowiedzialny między innymi za Mansions of Madness. Gears of War będzie grą kooperacyjną dla 1-4 graczy, gdzie przyjdzie się nam wcielić w żołnierzy COG (Coalition of Ordered Governments) wykonujących niebezpieczne misje.

Wydawca zaznacza, że w grze właśnie aspekt gry zespołowej będzie szczególnie istotny. W podstawowej wersji gry będziemy dysponowali jedynie siedmioma scenariuszami, a zatem możemy śmiało założyć, że do gry pojawi się dodatek. W pudełku z grą znajdziemy 30 plastikowych figurek, ponad 200 różnorodnych kart, oraz kilkanaście dwustronnie zadrukowanych elementów (kafli), z których będziemy budowali plansze.

W tym miejscu nalezą się gratulacje naszemu polskiemu wydawcy, gdyż gra w języku polskim ukaże się równocześnie, co wersja angielska. Tylko tak trzymać!

Źródło: GalaktaWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier