Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

29

Paź 12

Premiera książki Senne Pałace Sebastiana Uznańskiego

Wczasy śródziemnomorskie to wspaniała okazja, by odpocząć. Chyba że nie trafi się ta

How To Make An Ex Want You Back. How To Get Your Ex Back we just spoke after breaking up what next text your ex backHow To Get Your Ex Girlfriend Back

m, gdzie się chciało, a młoda i piękna żona zniknie bez śladu.

Tomasz Starski budzi się z gigantycznym bólem głowy i odkrywa, że wszystko wokół jest inne, niż być powinno. Nie wie, gdzie się znajduje i gdzie podziała się Anna. Powoli odkrywa przerażający świat, który go otacza. A nawet kilka światów – jeden dziwniejszy od drugiego. Usiłuje odnaleźć żonę i wrócić, skąd przybył. W każdym z poznawanych światów jest sam, choć stale natrafia na istoty, które przynajmniej pozornie pragną mu pomóc. Oczywiście nie za darmo…

W tej mrocznej powieści splatają się sen i rzeczywistość, koszmar i raj. „Senne pałace” łączą motywy charakterystyczne dla grozy i groteski z historią wywiedzioną z tekstów biblijnych i apokryfów. To wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść zarówno dla namiętnych pożeraczy fabuł, jak i czytelników wrażliwych na intelektualne smaczki.

O Sebastianie Uznańskim czytamy:

 

„Jeden z najciekawszych młodych twórców fan

tastyki” – Wirtualna Polska

„Gdyby ktoś kazał mi powiedzieć, kto, z autorów młodego pokolenia posiada największą wyobraźnię, bez cienia wątpliwości wskazałbym na Sebastiana Uznańskiego. To autor o wielkim potencjale, tworzący naprawdę niesamowite światy. Niekiedy ociera się w tych kreacjach o granicę szaleństwa, któremu naprawdę niedaleko do geniuszu. – Robert J. Szmidt, „Nowa Gildia”

Sebastian Uznański – rocznik 1977. Miłośnik rozmów z pięknymi kobietami i smakosz dań kuchni włoskiej. Im bardziej pikantnych, tym lepiej. Uwielbia takie potrawy, jak pizza czy spaghetti, zwłaszcza jeżeli jest dużo czerwonych papryczek o niepozornym wyglądzie, ale wielkiej mocy. Paella czy musaka też są bardzo ok. Przyłącza się do grupy filozofów i astrofizyków, którzy uważają, że Bóg stworzył wszechświat, by mogło powstać sushi. Ulubiony sposób spędzania wolnego czasu to przyjemności, zarówno proste, jak i wyrafinowane. Wymarzony – najchętniej przy słonecznej plaży, z fajnymi, energicznymi ludźmi, w dogodnej odległości do klubów i naprawdę dobrych restauracji. Czego nie lubi? Bólu, cierpienia – uważa że i tak jest ich zbyt dużo na tym świecie.

Wydaje się, że jego umysł uzależniony jest od fikcji – uwielbia dobre filmy.

Opublikował dotychczas ponad trzydzieści opowiadań na łamach czasopism branżowych i w prestiżowych antologiach. Publikował m.in. na łamach czasopism: „NF”, „Fantastyka WS”, „Czas Fantastyki”, „SF”, „SFFH”, „Magazyn Fantastyczny”, „Ubik”, „Fantasy”, „Doza”. Autor powieści „Żałując za jutro”, „Herrenvolk”, „Czas jest zabawką boga”.

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier