Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

15

Paź 15

Premiera PETER V. BRETT Tron z Czaszek

tronZczaszek-banner300x250BESTSELLER „NEW YORK TIMESA” !

Pierwsze powieści Petera V. Bretta z przełomowego cyklu o demonach – „Malowany Człowiek”, „Pustynna Włócznia” i „Wojna w Blasku Dnia” – stworzyły nowe standardy dla heroic fantasy. Potężna saga o ludzkości dziesiątkowanej niemal do całkowitej zagłady przez pojawiające się co noc demony oraz o tych, którzy ocaleli i stawiają opór, zapierała dech w piersi czytelników z każdą stroną. Nowy, czwarty tom pt. „Tron z Czaszek” podnosi stawkę, ponieważ akcja zaczyna zmierzać w zaskakującym kierunku.

TREŚĆ

Tron Krasji opustoszał.

Złożony z czaszek poległych w walce dowódców oraz książąt demonów jest nie tylko honorowym siedziskiem przywódcy, lecz także starożytnym artefaktem magicznym, który chroni przed demonami. Z tego tronu Ahmann Jardir miał podbić znany świat i zebrać rozproszonych ludzi w zjednoczoną armię, która powstanie i zakończy raz na zawsze wojnę z demonami.

Jednak Arlen Balse, Naznaczony, stanął na drodze Ahmanna i wyzywał go na pojedynek, a Jardir ze względu na honor nie mógł odmówić. Arlen wolał nie ryzykować porażki, dlatego zrzucił ich obu w przepaść. Świat stracił wybawcę, a dla następców otwarła się droga do władzy, co zagroziło konfliktem pomiędzy wolnymi miastami Thesy.

Na południu Inevera, pierwsza małżonka Jardira, musi znaleźć sposób, ale powstrzymać następców przed mordowaniem się nawzajem i wciąganiem ludu pustyni w wojnę domową, dopóki jeden z synów Ahmanna nie zdobędzie chwały uprawniającej do przejęcia tronu.

 

Na północy Leesha i Rojer Bezpalcy próbują przeciw Krasjanom związać sojusz władców Angiers i Miln, zanim będzie za późno.

W krzyżowy ogień trafiło księstwo Lakton – bogate i niechronione, gotowe do zdobycia.

Przez cały czas otchłańce rosną w siłę, a bez Arlena i Jardira nie ma nikogo wystarczająco potężnego, aby je powstrzymać. Tylko Renna Bales mogła wiedzieć więcej o losach zaginionych mężczyzn, ale ona również zniknęła…

INNI O TWÓRCZOŚCI PETERA V. BRETTA

Malowany Człowiek”

Jest co podziwiać w pisarstwie Petera Bretta, zwłaszcza błyskotliwy pomysł. Akcja nie zwalnia przez cały czas i pojawia się mnóstwo suspensów. – Terry Brooks 

Mroczne fantasy z szybką akcją, bardzo ekscytujące. – „The Miami Herald”

 

Pustynna Włócznia”

Inspirująca, wymagająca i całkowicie wciągająca lektura, najbardziej znacząca i obrazowa epopeja fantasy od „Władcy Pierścieni” – Paul W.S. Anderson, reżyser „Resident Evil: Afterlife”

Wielbicieli epickiej fantasy w tradycji Roberta Jordana i George’a R.R. Martina ucieszy pojawienie się utalentowanego autora wielotomowych sag. – „Library Journal”

Wojna w Blasku Dnia”

Bardzo wciągająca, pełna akcji i szybkiego tempa – SF Site

[Brett] jest mistrzem w swoim fachu – Tor.com
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier