Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

14

Sie 12

Przebudzenie Lewiatana – książka, która zachwyciła Georga R. R. Martina

Ludzkość skolonizowała System słoneczny – Mars, Księżyc, Paz Asteroidów i satelity Planet Zewnętrznych – gwiazdy jednak wciąż są nieosiągalne.

Jim Holden jest ExO, zastępcą dowódcy statku Canterbury holującego ogromne bryły lodu z Pierścieni Saturna do zajmujących się górnictwem i wydobyciem minerałów Stacji Pasa Asteroidów. Gdy towarzystwie kilku członków załogi tego holownika trafiają na opuszczony statek Scopuli, stają się powiernikami tajemnicy, o której nigdy nie chcieliby niczego wiedzieć. Niektórzy ludzie, szefowie wielkich korporacji gotowi są ludzie gotowi zabijać dla zachowania tej tajemnicy – zabójstwo zaś osiąga skalę, jakiej Jim i jego załoga nigdy nie zdołają zrozumieć ani się z nią pogodzić. Systemowi Słonecznemu grozi wojna – o ile Holden i członkowie jego załogi nie odkryją, kto i dlaczego porzucił Scopuli na zatracenie.

Detektyw Miller poszukuje pewnej dziewczyny. Jednej z miliardów żyjących w systemie, ale jej rodzice posiadają pieniądze, a te mają swoją wymowę. Gdy wiedziony tropem trafia na Scopuli i sympatyzującego z buntownikami Holdena, zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że dziewczyna może być kluczem do wszystkiego.

Książka ukaże się już 14 września nakładem Fabryki Słów.

Zapraszamy także do zapoznania się z wywiadem z autorem ksiażki na kolejnej stronie newsa.

Strony: 1 2
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier