Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

10

Lut 12

Pyrkon 2012 pod patronatem Pod Grzechoczącymi Kośćmi

Milo nam ogłosić, iż nasz portal objął Patronatem Medialnym tegoroczny Pyrkon 2012!
Konwent odbędzie się w dniach 23-25 marca 2012 w Poznaniu.
Wraz z tą informacją pragniemy przekazać Wam pierwsze newsy z tegorocznego konwentu:
„Kto z Was nie miał w rękach kultowego komiksu Thorgal może żałować. Oto na Pyrkon, po wielu latach przebywania na obczyźnie, znów zawita Grzegorz Rosiński, twórca legendarnych kresek i konturów. 

Choć wydawać by się mogło, że sylwetki rysownika nie trzeba przybliżać my szepniemy słówko o tym i o tamtym: 

Grzegorz Rosiński od ukończenia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie tworzył ilustracje do książek i kolejnych części komiksowych serii, m.in. : Legendarnej historii Polski, Kapitana Żbika, Pilota Śmigłowca. Redagował także pismo poświęcone fanom komiksów. Po 10 latach kariery rysowniczej w kraju, autor wyjechał do Belgii, gdzie poznał Jeana Van Hamme’a, który zaproponował mu narysowanie Thorgala. Nie trzeba dodawać, że komiks okazał się największym, europejskim sukcesem, czyż nie? 

Wkrótce później, przeniesiony w realia s-f pojawił się kolejny komiks: Yans. Z czasem zaczęły pojawiać się następne dzieła Mistrza Kreski w tym: Szninkiel, Skarga Utraconych Ziem, Western, Zemsta hrabiego Skarbka. 
Grzegorz Rosiński to jeden z najbardziej uhonorowanych twórców komiksów. Na Pyrkonie 2012 mamy nadzieję nie tylko na spotkania autorskie i prelekcje, ale również na warsztaty rysunkowe oraz wystawę prac mistrza! 

Zapraszamy wszystkich tych, którym łezka kręci się w oku na wspomnienie „Zdradzonej Czarodziejki”.

Wzorem lat ubiegłych dajemy Wam szerokie pole do popisu. Posiadacie niezwykłe hobby, które może zaintersować innych? Wasza wiedza na temat literatury, sztuki czy pradawnych kultów olśni każdego? A może z przyjemnością przygotujecie konkurs dla spragnionych współzawodnictwa konwentowiczów? Na te oraz wiele innych, niezmiennie fantstycznych koncepcji czekamy. Pomóż nam stworzyć najlepszy Pyrkon ever!

Pamiętajcie, zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz na naszej stronie tylko do 19 lutego. Serdecznie zachęcamy.”Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier