Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

14

Lut 14

Pyrkon 2014: Turnieje na Pyrkonie, atrakcje bloku filmowego oraz… samochód opancerzony

 

Pyrkon coraz bliżej, atrakcji coraz więcej. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w szerokiej gamie turniejów, nauczyć się pisać scenariusze filmowe oraz obejrzeć opancerzony samochód rozpoznawczy BRDM-2 promujący mangę „Girls und Panzer”.

Turnieje na Pyrkonie

Adrenalina, umiejętności i gra zespołowa. Na Festiwalu Fantastyki Pyrkon uczestnicy będą mieli okazję do wzięcia udziału w turniejach Dota 2 i Starcraft 2. Organizatorzy zdecydowali się również na zorganizowanie turnieju w, szalenie popularną, grę HeartStone. Ze względu na wkroczenie tej ostatniej w fazę open beta w turnieju będzie mógł wziąć udział każdy posiadający konto battle.net.

Na Pyrkonie będzie można również spróbować swoich sił w turniejach gier karcianych i planszowych. Wydawca gier Galakta zapowiedział pierwszy oficjalny turniej w karciankę „Władca Pierścieni Gra Karciana”. Do wygrania będzie m. in. gra planszowa „Wojna o pierścień”, bony do sklepu internetowego Galakty czy Pyrfunty. Kolejnym turniejem będą, organizowane przez Rebel.pl, eliminacje do mistrzostw Polski w „7 cudów świata” natomiast jeżeli jesteście fanami Munchkina to na pewno ucieszy Was fakt, że na Pyrkonie odbędą się Mistrzostwa Polski w tę karciankę. Oprócz wyżej wymienionych będzie można wziąć udział w turniejach takich gier jak: Jungle Speed Safari, Dobble czy Abalone Classic.

Blok filmowy Pyrkonu rozkręca się na dobre.

Jeżeli myśleliście kiedyś o pisaniu scenariuszy filmowych to blok filmowy jest idealnym miejscem żeby zacząć. Firma Bahama Films zajmująca się pisaniem scenariuszy oraz produkcją filmową będzie prowadzić warsztaty gdzie dowiecie się jak stworzyć scenariusz i nakręcić swój pierwszy film.

Wszyscy fani fantastyki i science fiction będą mieli możliwość obejrzenia premiery serialu „Real life raid” – wieloodcinkowej produkcji mającej na celu połączenie elementów świata rzeczywistego, fantasy, sci-fi oraz gier video. Jest ona tworzona przez ponad sto osób z całego kraju i bazuje na znanych uniwersach i grach takich jak: World of Warcraft, Deus Ex czy League of Legends.

Girls und Panzer

Fanów broni pancernej czeka na Pyrkonie nie lada gratka. Wydawnictwo „Studio JG”, twórca popularnego magazynu „Otaku” ogłosiło, że na Pyrkonie odbędzie się premiera pierwszego tomu mangi „Girls und Panzer”. W ramach promocji serii na teren festiwalu zostanie dostarczona 57 mm armata przeciwpancerna oraz opancerzony samochód rozpoznawczy BRDM-2 w wariancie z wyrzutnią rakiet. Więcej informacji o mandze możecie znaleźć pod adresem: http://studiojg.pl/Girls_und_Panzer,18285.htm?nr=1

 

 

 

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.pyrkon.pl
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier