Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

27

Lut 12

Pyrkon News

Za miesiąc rozpocznie się Pyrkon, a my mamy z tej okazji znakomitą informację: swoją obecność potwierdził Ian McDonald!
Ten pisarz brytyjskiego pochodzenia jest autorem wielu książek i opowiadań science-fiction, głównie w konwencji postcyberpunk.
Zdobywca licznych nagród: Philipa K. Dicka („King of the Morning, Queen of the Day”), Hugo („Małżonka dżina”) i British SF Association Award („Rzeka bogów”). Wielokrotnie nominowany do nagrody Hugo oraz Arthura C. Clarke’a.
Aktualnie na polskim rynku dostępne są dwie pozycje tego autora, „Rzeka bogów” oraz „Dom derwiszy. Dni Cyberabadu”, wydane nakładem wydawnictwa MAG.
Oprócz literatury, czekają na Was jak zwykle blok gier komupterowych.
Painkiller, Wiedźmin, Sniper, Two Worlds, Necrovision, Wiedźmin 2, Anomaly: Warzone Earth, Dead Island… znacie? A to tylko część produkcji stworzonych przez polskich twórców.
Gry Komputerowe na stałe zagościły na scenie polskiej rozrywki. A twórcy gier komputerowych wcale się nie różnią od osób jeżdżących na konwenty! Mało tego, wielu z nich na konwenty jeździ od lat a niektórzy są nawet rozpoznawalnymi pisarzami!
Kojarzycie Jacka Komudę czy Jakuba Ćwieka? A czy wiecie, że w swoich karierach zdarzyło im się współpracować z zespołami tworzącymi takie produkcje jak Wiedźmin czy Dead Island? A czy wiecie, że główny gość Pyrkonu, czyli Shane Lacy Hensley stworzył nie tylko Deadlands ale też współpracował przy Neverwinter czy City of Heroes? Jeżeli nie to macie kolejny powód, by pojawić się na Pyrkonie i przekonać się na własne oczy!
Mamy dla Was przebogaty program. Zaprosiliśmy twórców z CD Project, TheFarm51, Reality Pump, 11Bit Studios, World-looM, Artifex Mundi – nie wszyscy pojawią się oficjalnie, jednak wszyscy chętnie podzielą się doświadczeniami zebranymi w czasie tworzenia gier.
Oprócz tego specjalnie dla Was przygotowujemy liczne atrakcje w postaci sal z grami PC i XBoxowymi, karaoke, Ultrastar, DDR. A największą atrakcją bloku jest turniej League of Legends, w którym wystąpią czołowe polskie zespoły, a który swoją obecnością uświetni Maciej „Shushei” Ratuszniak – członek zespołu Fantic oraz mistrz świata w tej najpopularniejszej na świecie grze multiplayer.
Będzie również co oglądać, czyli prezentujemy wystawy jakie znajdą się na Pyrkonie. Pamiętacie zeszłoroczną ekspozycję LEGO? W tym roku, organizatorzy obiecali nam jeszcze więcej modeli i jeszcze większe konstrukcje! Ale to nie wszystko, z Elbląga przyjedzie do nas wystawa dużych modeli statków i postaci z Gwiezdnych Wojen.
Wśród artystów, którzy zdecydowali się pokazać swoje prace na Pyrkonie pojawi się Monika „Asthar” Śmiglewska, ze swoją mroczną i tajemniczą wystawą „Sztorm w zbyt późnej godzinie”, pokazującą nieznane twory wyobraźni. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się także z pracami znanego rysownika Grzegorza Rosińskiego, twórcy kultowego komiksu Thorgal.
Jeżeli kojarzycie oficjalną galerię Pyrkonu oraz Polconu 2011, powinniście skojarzyć także Marcina „Dobermanna” Pflanz, który ponownie odwiedzi nas podczas festwialu, by zrobić zdjęcia, ale również, by pokazać nam swój dorobek fotograficzny, w wystawie zatytułowanej „Muzyka miarą emocji”. Autor obiecał, że tak jak w przypadku Polconu 2011 przygotuje dla uczestników konwentu panoramiczne zdjęcie. Zamierzamy pobić rekord ilości osób na zdjęciu z Pyrkonu! Mamy nadzieję, że jesteście z nami!
To oczywiście jeszcze nie koniec szalonych atrakcji. Pamiętacie kultowy film Pyrkon – You Can Dance? Robimy powtórkę, dlatego szykujcie najfajniejsze kostiumy i przebrania, by w szałowym stroju dać się złapać przy okazji kręcenia drugiej edycji filmu!
Na koniec jeszcze raz coś dla fanów Gwiezdnych Wojen. Mistrz efektów specjalnych Staszek Mąderek, znany fanom Gwiezdnych Wojen (choć nie tylko) z parodii trailera filmu pt. Stars in Black, odwiedzi Pyrkon.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat jego pracy lub zastanawiasz się, co możesz zrobić ze zwykłą kamerą i swoim domowym PC? Zapraszamy już w marcu
httpv://www.youtube.com/watch?v=6SdBwhvYnSYWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier