Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

2

Mar 12

Pyrkon News

Pyrkon to znakomite miejsce, by rozpocząć zgłębianie meandrów fantastycznego świata. Specjalnie z myślą o osobach, które nie miały do tej pory kontaktu z szeroko pojętą fantastyką, stworzyliśmy blok dla początkujących!
Nie wiesz, czym różni się elf od ogra? Myślisz, że kości do gry mają tylko sześć ścian? Nie odróżniasz Star Wars od Star Treka? RPG kojarzy Ci się z bronią ciężką lub grami komputerowymi? Przed Tobą długa droga…ale dzięki pyrkonowym panelom szybko się odnajdziesz!
W bloku dla początkujących każdy panel podzielony jest na cztery piętnastominutowe części. W tym czasie prelegenci postarają się przekazać jak najwięcej informacji na dany temat w przystępnej i klarownej formie. Zróżnicowanie tematyczne pozwoli uczestnikom zapoznać się z różnymi gałęziami fantastyki, a co za tym idzie – wybrać tą, która wydaje się być najbardziej interesująca. Miejsce dla siebie znajdą również Ci, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego, a nie wiedzą, gdzie zacząć.
Gwarantujemy mnogość zagadnień, każdy znajdzie coś dla siebie, od miłośnika klasycznego fantasy, fana powieści Juliusza Verne’a po zapalonego gracza gier komputerowych z serii Neverwinter Nights.
Pragniemy też poinformować, że dla uczestników naszego festiwalu Platige Image szykuje specjalną niespodziankę.
Platige Image to wielokrotnie nagradzane polskie studio postprodukcyjne. Od piętnastu lat specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu. Zrealizowało ponad dwa tysiące reklam, czołówek, teledysków, a także projektów specjalnych. Nieodłącznym elementem działalności Platige Image jest produkcja autorskich, artystycznych filmów animowanych.
Na przestrzeni ostatnich lat uczestniczyli w realizacji krótkich animacji Tomasza Bagińskiego – nominowanej do Oscara Katedry, nagrodzonej BAFTA  Sztuki spadania oraz najnowszego dzieła – Kinematografu. Studio przygotowało także cinematiki na potrzeby gry Wiedźmin.
Stworzyli także szereg efektów specjalnych do filmów fabularnych. Są wśród nich: Katyń (reż. Andrzej Wajda), Essential Killing (reż. Jerzy Skolimowski) oraz dwa filmy Larsa Von Triera Antychryst i Melancholia.Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier