Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

16

Mar 12

Pyrkon News

Kolejne informacje od organizatorów Pyrkonu:
Na Pyrkonie odbędzie się premiera nowej książki Wojciecha Szydy zatytułowanej Fausteria. 
Książka ukazuje się nakładem Narodowego Centrum Kultury w serii „Zwrotnice czasu” (jako tom 7). Jest to osadzona we współczesnym Poznania powieść inspirowana „Doktorem Faustusem” Tomasza Manna oraz postacią i przesłaniem św. Faustyny Kowalskiej. Opisuje losy wybitnie uzdolnionej plastycznie studentki, która przeżywa rodzaj kuszenia oraz doznaje wizji alternatywnych światów. Chcąc zaszokowac publiczność, postanawia stworzyć bluźnierczy obraz, który zrewolucjonizuje sztukę religijną…
Zapraszamy do udziału w punktach programu związanych z tą premierą!
piątek, 16:00 – Spotkanie z Wojciechem Szydą (prowadzenie: Krzysztof Głuch)
piątek, 17:00 – Dyżur autografowy Wojciecha Szydy 
niedziela, 12:00 – Panel: Faust, Faustyna… fantastyka – czyli o twórczości pomiędzy przymierzem a cyrografem (prowadzenie: Maciej Witkowiak)
Mamy też dla Was trzy niestandardowe sposoby na podejrzenie programu naszej imprezy na Waszych telefonach komórkowych. Program w każdej aplikacji jest aktualizowany regularnie w stosunku do tego co znajduje się na stronie internetowej. Tak samo w trakcie konwentu – zmiany w programie, odwołane i zastąpione atrakcje będą pojawiały się na naszej stronie w zakładce PROGRAM i w poniższych aplikacjach.
Więcej o tym na naszej stronie: www.pyrkon.plWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier