Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

8

Paź 10

Rusza przedsprzedaż InSpectres

W zeszłym tygodniu ogłaszaliśmy, że InSpecters będzie pierwszym z trzech systemów RPG mającym się ukazać w ramach akcji 3xRPG (wydawnictwo Portal). Informujemy zatem, że gra ukaże się w połowie tego miesiąca, a już dzisiaj w wielu sklepach ruszyła jej przedsprzedaż.

InSpectres to gra fabularna opowiadająca historie bohaterów zajmujących się eliminacją nadnaturalnych zagrożeń. W okolicy pojawił się duch? Szkołę nękają zombi? W lesie grasuje wilkołak? Wtedy do akcji wkraczasz ty i twoi współpracownicy. Gracze prowadzą firmę, która przyjmuje zlecenia na rozwiązanie nietypowych problemów i wykorzystując wiedzę i odpowiedni sprzęt zajmuje się sprawą.

W grze InSpectres:

  • prowadzicie Firmę, dokładnie tak jak w filmie Ghostbusters!
  • możecie grać we własnym, rodzinnym mieście
  • korzystacie z prostej, intuicyjnej mechaniki, która pozwala stworzyć ciekawe historie na sesji – gracze twórczo rozwijają przygodę
  • korzystacie z reguły Konfesjonału, która dodatkowo wzbogaca każdy scenariusz!

Ktoś musi pracować, by spać mógł ktoś. Ktoś musi rozwalać potwory i duchy, by spać mógł ktoś. Ktoś, czyli ty. Ty i twoi kumple. Zapewniacie spokój. Pomagacie mieszkańcom. Robicie kawał dobrej roboty.

Załóż własną firmę do walki z siłami nadprzyrodzonymi. I zacznij sprzątać świat!

Co do kwestii typowo technicznych to podręcznik do InSpectres liczy sobie niewiele, bo tylko 160 stron. Dodatkowo książka wydana jest w miękkiej oprawie. Sugerowana cena detaliczna systemu to 35 złotych. W sumie niewiele jak za nowy system RPG, trzeba będzie tylko go teraz przetestować w praktyce.

źródło: wyd. PortalWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier