Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

15

Sie 11

Sapkowski, Brzezińska, Ćwiek, Domagalski, Błotny, Parus, Wegner – pierwsi Coperniconowi goście!

Pełną parą idą przygotowania do tegorocznego Copernicony!

Wraz z partnerem – Wojewódzką Biblioteką Publiczną Książnica Kopernikańska w Toruniu – został zaproszony i dziś możemy to potwierdzić, iż gościem tegorocznej imprezy będzie ANDRZEJ SAPKOWSKI! Ojciec i jedyny rodzic Wiedźmina Geralta z Rivii. Zasłynął z popełnienia Sagi Wiedźmińskiej a następnie Cyklu Husyckiego. Napisał kilka powieści i znacznie więcej opowiadań. Jego dzieła ekranizowano, przenoszono na ekrany komputerów i karty komiksów, wielokrotnie tłumaczono. Jest laureatem wielu nagród literackich polskich i zagranicznych, w tym Paszportu Polityki oraz pięciokrotnie nagrody im. Janusza A. Zajdla. W czerwcu 2009 r. został nagrodzony David Gemmel Award for Fantasy.

To nie dość gwiazd! Panteon zaszczycą swoją obecnością również:

  • Anna Brzezińska – zawodowo pali karczmy i gwałci mieszczki, przez co nie rozmawia z bliskimi o pracy. Na konwenty przylatuje na sztachecie, czasami widywana w towarzystwie pewnego kozła. Potrafi wzniecić wielką wojnę. Bez wątpienia zapisze się w kronikach… w końcu często odwiedza archiwa.
  • Magda Parus – Strzelec, ale w spokojnym wydaniu. Z pochodzenia opolanka, co niestety nie wiąże się z minimalnymi choćby uzdolnieniami muzycznymi. Po studiach osiadła w Poznaniu. Szybko odkryła, że praca w zawodzie, a zwłaszcza rola podwładnej, nieszczególnie jej odpowiada. Dużo jeździ na rowerze.
  • Jarosław Błotny – piewca świata, któremu nie dano szansy zaistnieć. Dał legionistom samopały do rąk (a wiedźmy do łoża). Wskrzeszenie Rzymu przyszło mu z łatwością, gdyż wcześniej przetestował plan wymierania. Pracuje na etacie, książki pisuje.
  • Jakub Ćwiek – naczelny kłamca polskiego fandomu, którego celem jest przyprawienie czytelników o dreszcz emocji. Miłośnik popkultury, znawca voodoo, kronikarz katowickiego dworca. Człowiek od wszystkiego: pisze, tańczy, reżyseruje… Podobno gotował z papieżem.
  • Dariusz Domagalski – trójmiejski Wiking, trafiający do czytelników niczym delikatne uderzenie pioruna. Z wykształcenia tokarz, elektryk, elektronik, automatyk, specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością. Przez swoją najnowszą powieść zapewne zostanie stałym bywalcem Indeksu Ksiąg Zakazanych.
  • Robert M. Wegner – Meekhańczyk w każdym calu: od północy na południe, oraz na pełen etat: od wschodu do zachodu. Jak przystało na fantastę, rozpoczął twórczość od ostatniego lotu i nie zwalnia. Zdobył przyczółek Zajdla.
 Do zobaczenia w Toruniu!
Źródło: CoperniconWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier