Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

8

Mar 12

SimCity powraca – lepsze niż kiedykolwiek

Studio Maxis zapowiada powrót słynnej serii SimCity

Seria gier, która zapoczątkowała gatunek symulacji miasta powraca! Trwają prace nad kolejną grą SimCity, co potwierdzono oficjalnie podczas konferencji EA Game Changers 6-go marca 2012. Pierwszą grę SimCity wydano w 1989 roku, premiera najnowszej będzie miała miejsce w 2013 roku, w wersji na komputery PC.

SimCity powraca w wielkim stylu, wykorzystując nowe technologie oraz oferując tryb multiplayer, dzięki któremu gracze będą mogli zmieniać świat razem z przyjaciółmi. Pierwsze informacje o grze można uzyskać na stronie www.SimCity.com. Zamówienia wstępne na grę można składać w sklepie internetowym Origin, co premiowane jest zawartością specjalną SimCity Bohaterowie & Złoczyńcy, w której walkę stoczą Maxis Man i jego odwieczny wróg, zły Dr. Vu.

Po raz pierwszy w historii serii gracze w SimCity będą podejmować decyzje, które będą miały długoterminowy wpływ na rozwój ich miasta. Będą musieli zając się problemem zmian klimatycznych, poszukiwaniem surowców odnawialnych oraz stawić czoła katastrofom naturalnym. Od decyzji graczy będzie zależało czy chcą ze sobą rywalizować czy współpracować, aby ukształtować świat przyszłości.

Gra została oparta na autorskim silniku studia Maxis o nazwie GlassBox. Dzięki niemu wszystko, co dzieje się w grze jest faktycznie symulacją – Simowie w każdym mieście mają pracę, którą mogą stracić. Mogą kupować nieruchomości, być na szczycie lub stać się ofiarami kryzysu ekonomicznego. SimCity to symulacja miasta, w której każdy wybór wpływa na charakter miasta, regionu i znajomych graczy w całym świecie SimCity.

 

Więcej informacji na: www.simcity.com
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier