Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

24

Paź 12

"Skrzydła gniewu" – zapowiedź

Mamy przyjemność poinformować, że już 20 listopada do sprzedaży trafi kontynuacja Uczty dusz autorstwa C.S. Friedman – Skrzydła gniewu. Pierwszy tom został bardzo ciepło przyjęty, oto wybrane opinie:

Prawdziwa uczta czytelnicza.
Marcin Wilk, „Dziennik Polski”

Jedna z najlepszych powieści w swoim gatunku.
Bartłomiej Łopatka, „Nowa Fantastyka”

Dobrze napisana wielowątkowa fantasy z kobietą w roli głównej.
Agnieszka Pater, DlaLejdis.pl

Drugi tom w Stanach zbierał równie entuzjastyczne recenzje:

Ta seria o głowę przewyższa konkurencję.
Pat’s Fantasy Hotlist

Doskonały drugi tom trylogii.
SFF World

Skrzydła gniewu

Kontynuacja mrocznej historii świata, w którym magowie żywią się ludzkimi

duszami.

Gniew Bogów to czarnoksięska bariera chroniąca ludzi przed powrotem demonów. Wzniesiono ją, gdy Duszożercy omal nie doprowadzili południowych krain na skraj wyniszczenia. Wtedy udało ich się odeprzeć. Przez lata pamięć ludzi o tych wydarzeniach zatarła się, podobnie jak strach przed grozą czyhającą za Gniewem Bogów. Bariera zaczyna jednak kruszeć i nawet magowie z coraz większym lękiem spoglądają na północ. Tymczasem Kamala, młoda kobieta, która ośmieliła się rzucić wyzwanie Magistrom, zmuszona jest uciekać przed ich gniewem na północ w sam środek niebezpieczeństwa.

Celia S. Friedman (ur. 1957) – amerykańska autorka science fiction i fantasy, zaczynała jako projektantka kostiumów. Debiutowała w 1986 roku powieścią „In Conquest Born”, popularność przyniosły jej space opera „Obcy brzeg”, wyróżniona przez redaktorów „The New York Timesa”, oraz Trylogia Zimnego Ognia, na którą składają się: „Świt czarnego słońca”, „Nadejście nocy” i „Korona cieni”

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier