Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

26

Sty 12

Smoki przyleciały!

Wczorajszy dzień śmiało można nazwać dniem Smoków. Czemu tak? Otóż nie dość ze wczoraj miała miejsce premiera nowej książki o Eragonie – Dziedzictwo. Tom II, to na dodatek do sprzedaży trafiła polska wersja najnowszego, dużego dodatku do kultowej gry planszowej Talisman.

Nowe rozszerzenie nosi nazwę Talisman: Magia i Miecz – Smoki i wnosi zupełnie nowe elementy do znanej dotychczas rozgrywki. Jest to jednocześnie spore zaskoczenie, gdyż tak naprawdę nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Jako następny duży dodatek większość osób typowało Miasto, a tutaj proszę, niespodzianka – Smoki.

W pudełku z grą oprócz setek dedykowanych kart przygód i żetonów znajdziemy również sześciu nowych poszukiwaczy przygód, których jak zawsze odzwierciedlają starannie wykonane figurki. W przeciwieństwie do Gór i Podziemi tym razem nie dostajemy nowej planszy z lokacjami, a jedynie nakładkę na już istniejącą plansze podstawową, dzięki czemu otrzymujemy zupełnie nową krainę wewnętrzna. Do tego wszystkiego jeszcze trzy nowe, alternatywne zakończenia gry. Na pewno jest to bardzo interesujące rozszerzenie, utrzymane w zdecydowanie innym stylu niż te, z którymi mięliśmy dotychczas do czynienia. Nie wiem jak Wy, ale nasza redakcja już nie może się doczekać pierwszej rozgrywki. Zdecydowanie gra godna uwagi.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany jak dokładnie wyglądają Smoki i jak bardzo zmieniają one zasady gry, to zachęcamy do zapoznania się z instrukcją, zamieszczoną na oficjalnej stronie polskiego wydawcy, jakim jest oczywiście Galakta.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier