Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

7

Lut 12

Spotkania z Fantastyką

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki

„Cytadela Syriusza”

zaprasza na 

Spotkania z Fantastyką

7 lutego

Konkurs Zwierzaczkowy – Barbara `Krokodyl` Księska & Daniel `Delfin` Furlepa

Zawsze gdy patrzę przez okno mam nadzieję, że przeleci bażant. Ale nie, ciągle tylko te głupie gołębie.
Jeśli jednak chcecie zobaczyć bażanta, przyjdźcie na konkurs zwierzaczkowy. W roli głównej: Delfin i Bażant.

14 lutego

ACTA a Transhumanizm: Czeka nas cyber-piekło? – Marcin `Mazgarox` Garbowski

Transhumanizm jako nurt naciskający na doskonalenie człowieka za pomocą technologii dla powszechnego poprawienia bytu ludzkiego stanął pod znakiem zapytania w świetle traktatu ACTA i jemu podobnych odgórnych ustaleń na poziomie ponadpaństwowym. Czy reglamentowany dostęp do technologii ograniczy dostęp do cudów techniki tylko dla najbogatszych? Czy może techniki o których mowa u transhumanistów posłużą do gnębienia obywateli? Warto przyjrzeć się niektórym dalekosiężnym skutkom podpisania ACTA – co może się stać, a dotąd było uważane tylko za teorię spiskową.

21 lutego

Magia pasterzy karpackich – prof. Krzysztof Grzywnowicz

Chcielibyście dowiedzieć się, jaką magią posługują się górale? Interesujecie się szamanizmem? Lubicie grzybki służące do kontaktów z numinosum? Ta prelekcja jest właśnie dla Was!

28 lutego

Paradoksy fizyczne – Marlena Stefaniak

Czyli twierdzenia logiczne prowadzące do zaskakujących lub sprzecznych wniosków. Sprzeczność ta może być wynikiem błędów w sformułowaniu twierdzenia, przyjęcia błędnych założeń a może też być sprzecznością pozorną. Poruszone zostaną paradoksy: dziadka, bliźniąt, EPR, Olbersa, Gibbsa, Algola i paradoks hydrostatyczny.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK
(ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 19.00 rozpoczyna się prelekcja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy
w przeróżne fantastyczne gry!

WSTĘP WOLNY!
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier