Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

12

Kwi 11

Spotkania z Fantastyką

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki„Cytadela Syriusza” zaprasza na Spotkania z Fantastyką!

12 kwietnia – „Sztuczne Inteligencje – czy to możliwe?” – Krzysztof „Celt” Nowacki
Temat sztucznej inteligencji to jeden z częściej wykorzystywanych motywów w nurcie SF. Ale na ile realne jest stworzenie takiego programu? Z jakimi przeszkodami muszą walczyć naukowcy prowadzący badania nad tym zagadnieniem. Postaram się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań dotyczących sztucznych inteligencji.
19 kwietnia – Konkurs wiedzy o komiksie „Kajko i Kokosz” – Krzysztof „Gonzo” Badowski
Lubisz szranki, konkury i wielkie turnieje? Znasz się na baranach, piratach albo borostworach? Na co dzień układasz rymowane ballady a w pokoju w ukryciu wysiadujesz smocze jajo? A może z rana łamiesz podkowy, marząc o sprawieniu jakiemuś Zbójcerzowi niezłego łupnia..? Zjedz dzika, popij miodem, sprawdź swój cień i przyjdź na wtorkowy konkurs! Dla najlepszych nagrody ważące więcej niż sam Wielki Hegemon! Konkurs dla walecznych wojów, pięknych niewiast i fanów serii „Kajko i Kokosz”. Zapraszamy!
26 kwietnia – „Tolkien, Allen i Unwin. Historia wydawnicza Śródziemia” -Piotr „Neratin” Florek
Prelekcja przybliży skomplikowane losy najsłynniejszej powieści fantasy XX wieku, „Władca Pierścieni”_ J. R. R. Tolkiena, oraz zmagania autora z wydawcami o formę i treść książki. Omówiona zostanie historia najważniejszych wydań „Władcy Pierścieni” w Wielkiej Brytanii i USA, najciekawsze wydania bibliofilskie, ewolucja tekstu powieści za życia i po śmierci autora, a także kilka wczesnych tłumaczeń książki na języki obce.
Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK (ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 18.45 organizujemy publiczne czytanie fragmentu wybranej przez nas w danym tygodniu książki. Natomiast wyżej wymienione punkty rozpoczynają się około 19.00. Spotkania kończą się o godzinie 21.00.
W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry!
WSTĘP WOLNY!
Źródło: Cytadela Syriusza

 

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier