Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

7

Lip 11

Startuje pre-order „Król Artur II: Strategiczna gra RPG”

Niedawno dostaliśmy informację na temat dalszych planów wydawniczych firmy CENEGA. Oprócz nowego King`s Bounty wydawca przygotowuje dla nas – fanów fantastyki coś jeszcze.

Jak informuje CENEGA wczoraj ruszył pre-order gry Król Artur II: Strategiczne gra RPG przygotowanej przez Paradox Interactive i Neocore Games. Wychwalana zarówno przez recenzentów, jak i graczy, gra Król Artur została uznana jedną z największych niespodzianek sceny gamingowej w 2009 roku. Sequel tej gry ma za zadanie zmienić oblicze gatunku fantasy/role-playing RTS.

Nasza historia zaczyna się na długo po tym, kiedy młody Arthur wyciągnął z kamienia zaczarowany miecz, zjednoczył krainy Brytanii i zbierając Rycerzy Okrągłego Stołu sprowadził pokój na Camelot. Tu gdzie normalnie kończy się legenda, Król Artur II rozpoczyna swą opowieść…

Olśniewająca fabuła tego unikalnego połączenia RTS i RPG osadzona została w scenerii dark fantasy. Artur, już nie jako waleczny władca, lecz jako legendarny Król Rybak, próbuje zaprowadzić ład w upadłym królestwie. Gra łączy niezwykle bogatą fabułę z prawdziwie epickimi bitwami, w których do walki staną olbrzymie armie, tym jeszcze większe niż poprzednio. Czy śmiertelnie ranny król Artur, wraz z którym umiera jego królestwo, ponownie uratuje Brytanię?

“Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z wydawnictwem Paradox nad tą grą”, mówi Zoltán Pozsonyi, producent Król Artur II z Neocore. „W sequelu mamy zamiar nagiąć niektóre z zasad rządzących tym gatunkiem. Jestem przekonani, że fani pierwszej części będą zachwyceni wciągającą fabułą i porywającymi bitwami.”

“Jesteśmy niezwykle przejęci mogąc zaliczyć Król Artur II w poczet naszych najbardziej wyjątkowych nadchodzących tytułów. Od samego początku produkcji byliśmy przekonani, że ten tytuł będzie czymś znacznie większym niż tylko godnym następcą swego poprzednika”, mówi Fredrik Wester, CEO w Paradox Interactive.

Gra dostępna będzie w polskiej wersji językowej. Więcej o samym tytule można dowiedzieć się na stronie: www.kingarthurthewargame.com.

Źródło: CENEGA



Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier