Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

22

Lip 13

Szatan z papieskiego rodu. Prawdziwe życie Cezara Borgi

borgioCzyta się ją jednym tchem, gdyż ma formę powieści – powieści, w której każde wydarzenie jest autentyczne! Prawda okazuje się znacznie ciekawsza od literackiej fikcji, a po lekturze czytelnik może samodzielnie wykryć zafałszowania dotyczące Borgiów w licznych książkach i serialach. Poza Borgiami występuje cała galeria barwnych postaci typowych dla przepojonej okrucieństwem epoki renesansu.

Pełne humoru krótkie dialogi oparte są na ich autentycznych wypowiedziach, zaś opisy – na współczesnych portretach oraz świadectwach. Akcja toczy się błyskawicznie, przedstawiając wszystkie etapy fascynującej kariery Cezara i jego gwałtowny upadek. Tłem jest walka o władzę wśród wielkich rodów Italii, ambicje królów francuskich i hiszpańskie kłopoty z Joanną Szaloną, groza syfilisu prześladującego nie tylko Cezara, a nawet parę ciekawostek dotyczących Polski.

To wszystko zdarzyło się naprawdę!

„Szatan z papieskiego rodu. Prawdziwe życie Cezara Borgi” to pasjonująca biografia jednej z najmroczniejszych postaci renesansu i historia początków czarnej legendy Borgiów.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier