Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

25

Paź 10

Talisman: The Sacred Pool już w sprzedaży

Za wielką wodą ruszyła niedawno sprzedaż najnowszego, karcianego dodatku do gry Talisman: Magia i Miecz. Dodatek nosi nazwę Talisman: The Sacred Pool i oprócz kilkudziesięciu zupełnie nowych kart przygód, czarów, oraz alternatywnych zakończeń wnosi także pewne zmiany do mechaniki gry. O wiele większy nacisk położono na wykorzystanie charakterów postaci, elementu, który do tej pory był bardzo mało istotny w rozgrywce. Dzięki temu będziemy mogli zmierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami, wśród których to czy jesteśmy dobzi, czy źli ma kluczowe znaczenie. Dodatek wprowadza także czterech nowych bohaterów, którzy także wykorzystują mechanikę wprowadzoną przez nowe rozszerzenie. Fantasy Flight Games udostępniło instrukcję do The Sacred Pool. Wszystkich zainteresowanych jej przeczytaniem zapraszamy tutaj.

Na polską edycje gry trzeba będzie jeszcze poczekać, na chwile obecną nie ma konkretnych terminów, ale można zakładać, że gra w naszym rodzimym języku powinna ukazać się w drugim kwartale przyszłego roku. Czekanie umili nam jednak zbliżająca się wielkimi krokami premiera Talisman: Góry, trzeciego dużego, planszowego dodatku do Talismanu, którym będziemy mogli się cieszyć jeszcze w tym roku.

Jeżeli jesteś zainteresowany grą Talisman: The Sacred Pool zapraszamy również do prześledzenia informacji ukazujących się na łamach naszego serwisu.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier