Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

22

Kwi 14

Trailer kultowego cyklu książkowego Jacka Piekary

image006

Filmowy rozmach i reżyserska precyzja złożyły się na powstanie pierwszej superprodukcji w historii trailerów do polskich książek.

 

Choć sam film nie jest długi i służy jedynie celom promocyjnym, został zrealizowany z impetem godnym uwagi. Oprócz aktorów, statystów i techników ważną rolę w obrazie odgrywa muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby filmu.

 

 

 

Scenariusz przygotował Jacek Piekara, reżyserii podjął się Michał Drzewiecki, a w rolę inkwizytora Mordimera Madderdina brawurowo wcielił się Waldemar Kownacki, aktor filmowy i teatralny, związany ostatnio z Teatrem Narodowym w Warszawie.

 

Inkwizytor Mordimer Madderdin, to tytułowa postać cyklu książkowego Jacka Piekary. Oto minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus Chrystus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Teraz światem żądzą inkwizytorzy. Są wszechwładni w każdym z państw całej Europy.

 

Inkwizycja, jako organizacja, czuwa nad sercami i duszami wiernych. Nade wszystko jednak pilnuje, by nikt nie zboczył z krętej ścieżki wiary. Wzbudza paniczny strach przed oczyszczającymi płomieniami stosów. Jest wszechobecna i bezlitosna.

 

Jacek Piekara to niepokorny pisarz, który wymyka się oczekiwaniom zarówno wydawców jak i czytelników. Jego książki potrafią rozbawić, zbulwersować i dotknąć do żywego.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier