Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

7

Lip 12

Transarctica – graliście?


24 grudnia 2022. Tego właśnie dnia planeta Ziemia przestała być tym, czym zwykła być. Lądy zostały spowite wszechogarniającym śniegiem, a wody skute lodem. Takie były skutki operacji „Zaślepienie”, kontrolowanego wybuchu równolegle odpalonych dwóch ładunków nuklearnych umieszczonych na ziemskich biegunach. Wszystko po to, aby ochronić świat przed zbierającym coraz większe żniwo efektem cieplarnianym. Naukowcy jednak pomylili się w obliczeniach. Zamiast delikatnego schłodzenia klimatu, które miało nastąpić przez uniesienie dużej ilości pyłów do atmosfery, na Ziemi zapanowała ponownie epoka lodowcowa – nuklearna zima…

 

Gra o której mowa to Transarctica, w której to poruszaliśmy się naszym pociagiem(tak pociągiem!!) po świecie gdzie handlowaliśmy, walczyliśmy i staraliśmy się uratować świat.

Jest to połączenie  gry strategicznej, handlowej i przygodowej a naszym zadaniem jest znalezienie sposobu na ocieplenie ziemi. Jak zawsze przeszkadza nam wielki zły – w tym wypadku Viking Union, która to organizacja nasyła na nas co chwila oddziały najemników! Aby wygrać należy ulepszać swój pociąg, odbudowywać tory i rozwijać kontakty handlowe.

Gra odbywa się na czterech różnych płaszczyznach: podróż i sterowanie pociągiem, zarządzanie pociągiem i innymi czynnościami, walka oraz eksploracja (zwiedzanie) miast, kopalń. Najwięcej czasu przyjdzie nam spędzić na planach pierwszym i drugim.

Kontrola temperatury pieca pociągu to jedna z najważniejszych rzeczy jakie trzeba kontrolować – zbyt niska temperatura nagrzania powoduje, że pociąg nie jedzie szybko lub całkowicie przestaje się poruszać. Zbyt wysoka może spowodować jego wybuch.

Dlaczego piszemy o tej grze? Bo to jedna z ciekawszych tytułów w, które kiedyś graliśmy. Dodatkowo aktualnie istnieje możliwość pobrania gry i odpalenia jej na emulatorze! Więcej informacji o grze oraz szerszy jej opis możecie znaleźć tutaj.

 

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier