Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

13

Mar 12

TROM powraca!

Twórcy TROM-a powracają do regularnego pisania, a dodatkowo rozpoczynają poszukiwania nowych współpracowników.

„Witamy Wszystkich po przerwie! Niestety w życiu studenckim okres poświąteczny jest bardzo absorbujący, dlatego nie mogliśmy zamieszczać nowych wpisów. Jednak powracamy z dużą dawką pomysłów oraz zmian. Może na blogu nie pojawiło się zbyt wiele informacji o projekcie, co nie znaczy, że w TROM-ie nic się nie działo. Mamy sporą dawkę nowości, którymi chcemy się z Wami podzielić oraz przedyskutować!

Przed długi okres dostawaliśmy zapytania o uczestnictwo w grach testowych. Niestety, nie było to możliwe ze względu na niedopracowanie mechaniki. Teraz jednak, po 3 miesiącach, jesteśmy gotowi na dużą dawkę konstruktywnej krytyki, dzięki której również się rozwijamy. Na dzień dzisiejszy będziemy szukać raczej graczy niż mistrzów gry. Zanim ktoś poprowadzi grę w TROM-ie, musi koniecznie w nią zagrać, aby być wprowadzonym. Na pewno w późniejszym okresie przygotujemy pewnego rodzaju demo systemu do użytku publicznego. Na chwilę obecną mechanikę mamy rozpisaną dla siebie, a nie w wersji przyjaznej dla osób zewnętrznych (chodzi o dobry układ zdań oraz przejrzystość). Warunkiem przystąpienia do gry testowej jest pochodzenie z Aglomeracji Śląskiej lub możliwość dojazdu w okolice Katowic. Sesje będą rozgrywane średnio co dwa tygodnie w najlepszym dla grupy miejscu i czasie.

Oprócz aktywnego uczestnictwa w projekcie, można również być pewnego rodzaju dyskutantem. W takiej sytuacji nie jest wymagana obecność na miejscu, gdyż można skorzystać z dobrodziejstw internetu (Skype, GG, Facebook, itp.). Zapraszamy do tego rodzaju aktywności!

Jak wcześniej pisaliśmy, wiele się zmieniło oraz doszło kilka nowych pomysłów. Jak zwykle mechanika tworzenia postaci jak i sama rozgrywka trochę się zmieniła. Chcemy uporać się z bolączką starszych wersji, które cierpiały na zbyt długie tworzenie bohatera oraz mało przejrzyste zasady. Opowiadamy się za systemem, który złączy czytelność i logiczne zasady z mechaniką, która będzie ciekawa i spójna, dlatego też zrezygnowaliśmy z kilku opcji w systemie, które wydały nam się jedynie czynnikami komplikującymi całość. Część tych rzeczy przedstawimy na blogu, resztę będzie można znaleźć w kompletnym podręczniku oraz dowiedzieć się podczas sesji testowych.

Ostatnim ważnym komunikatem jest poszukiwanie grafika/ilustratora, który podejmie się współpracy z nami. Magda jest wciąż aktywna, jednak doszliśmy do wniosku, że jedna osoba nie podoła zapełnieniu całego podręcznika, nie mówiąc o pracach dodatkowych. Z tego też powodu szukamy kogoś kontaktowego, aktywnego oraz zainteresowanego tematyką sci-fi. Niestety, ale współpraca na odległość całkowicie odpada. W tym momencie potrzebujemy kogoś na miejscu (Śląsk).

Kontakt z nami w sprawie sesji testowych i współtworzenia TROM-a jako grafik, dyskutant:rekrutacja@trom.pl
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier