Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

15

Paź 12

"Tron Półksiężyca" – opowieść o łowcy demonów w scenerii z "Baśni z tysiąca i jednej nocy"

18 października do sprzedaży trafi powieść, o której Scott Lynch, autor Kłamstw Locke’a Lamory pisze: Czytajcie tę książkę, Fantasy Book Critic dodaje: Powalający i ekscytujący, a Kirkus Reviews chwali: Wciągający, wspaniały i w pełni satysfakcjonujący.

Tron Półksiężyca Saladina Ahmeda to jeden z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat, w Stanach zbierał świetne recenzje. Co nie dziwi, bo choć to pierwsza powieść tego autora, już wcześniej zdobył uznanie dzięki swoim opowiadaniom, nominowanym m.in. do Nebuli, czyli – obok Hugo – najważniejszej nagrody fantastycznej na świecie.

I właśnie to nominowane do Nebuli opowiadanie – w tłumaczeniu Jerzego Rzymowskiego, z ilustracjami Nikodema C

abały – znajdziecie je tutaj.

Królestwa Półksiężyca stoją na skraju rebelii. Krainą ghuli i dżinów, świętych wojowników i heretyków wstrząsa konflikt pomiędzy rządzącym żelazną ręką kalifem a mistrzem złodziei, Księciem Sokołów. Jakby tego było mało, ludzie zaczynają ginąć w dziwnych, nienaturalnych okolicznościach. Ktoś musi powstrzymać mordercę. Tym kimś ma być doktor Adulla Machslud.

Sęk w tym, że ostatni prawdziwy łowca ghuli w wielkim mieście Dhamsawaat jest już zmęczony polowaniem na stwory, najchętniej przeszedłby na emeryturę. Gdy jednak ofiarami mordercy padają członkowie rodziny jego byłej kochanki, sprawa staje osobista. Wraz z młodym pomocnikiem Raseedem bas Raseedem i obdarzoną niezwykłą mocą Zamią odkrywają, że coś łączy tajemnicze zabójstwa z rodzącą się rebelią – ktoś próbuje zdobyć Tron Półksiężyca.

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier